23 grudnia 2015
Kolędowanie z fundacją „Promień Słońca”

Fundacja „Promień Słońca” tradycyjnie już zorganizowała Świąteczny Kiermasz i Koncert Kolęd dla swoich podopiecznych z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Impreza odbyła się 17 grudnia 2015 roku pod hasłem „Jest taki dzień” w atrium legionowskiego ratusza. Kolędy i piosenki świąteczne wykonał zespół Erin pod kierownictwem Małgorzaty Andrzejewskiej oraz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie i Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Wspólnemu kolędowaniu towarzyszył bożonarodzeniowy kiermasz, którego organizatorem była Fundacja „Promień Słońca”.

- Już ponad 10 lat fundacja „Promień Słońca” prowadzi działalność na rzecz wspomagania nauki i adaptacji społecznej uczniów Zespołu Szkół i Placówek w Legionowie. Dzięki sercom ofiarodawców i pracy członków fundacji jest to możliwe w tak bogatej ofercie.  Zaczynaliśmy skromnie od zakupu specjalistycznych wózków dla naszych podopiecznych. Na tym kiermaszu zbieramy środki na zakup sprzętu multimedialnego do pracowni informatycznej. Jest to możliwe, bo wśród nas są tacy, dla których dzielenie się z potrzebującym jest potrzebą serca. Dzięki waszej pomocy nasi podopieczni korzystają z nowoczesnej bazy komputerowej, tablic multimedialnych, gier i zabaw edukacyjnych, uczestniczą w wielu wydarzeniach społecznych, kulturalnych i sportowych. Ponadto zwiedzili wiele polskich miast i regionów, poznali miejsca życia i pracy polskich poetów, pisarzy i bohaterów narodowych - zwrócił się do zgromadzonych wiceprezes fundacji Ireneusz Kłos.

Kiermasz przedświąteczny to nie tylko okazja do zdobywania funduszy na realizację szlachetnych celów. Ważna jest integracja lokalnej społeczności wokół tych celów i dla ich realizacji. Jednym z filarów działalności fundacji jest przeciwdziałanie wykluczaniu społecznemu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i osób niepełnosprawnych w ogóle. Kiermasz był doskonałą okazją, aby promować działalność fundacji, środowiska z nią współpracujące oraz jej podopiecznych. Świąteczne stroiki, ręcznie malowane bombki i inne ozdoby świąteczne były efektem wspólnych warsztatów uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie i Zespołu Szkolno–Przedszkolnego „Millenium” oraz pochodziły z darów ludzi dobrego serca wspierających tę szlachetną inicjatywę.

Koncert kolęd i kiermasz zostały objęte patronatem Starosty Legionowskiego i Prezydenta Miasta Legionowo.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2015/promien_slonca_kiermasz{/gallery}