23 grudnia 2015
Porozumienie dla szerszej współpracy

Przyjazne relacje pomiędzy Domem Pomocy Społecznej "Kombatant" a Muzeum Historycznym w Legionowie będą jeszcze bardziej intensywne.

Stanie się tak za sprawą porozumienia o współpracy, które 16 grudnia br. uroczyście podpisali dyrektorzy obu instytucji. Dokument przede wszystkim określa zasady stałego partnerstwa między Muzeum a "Kombatantem". W jego ramach pracownicy Muzeum będą kontynuowali dotychczasowe prelekcje w DPS i spotkania z jego mieszkańcami oraz organizowane będą wernisaże wystaw. Porozumienie zakłada wzajemną współpracę i wparcie przy realizacji wspólnych projektów oraz działań promocyjnych.
Na uroczystości podpisania porozumienia przez Annę Stępińską, dyrektora DPS "Kombatant" oraz Jacka Szczepańskiego, dyrektora Muzeum Historycznego, obecny był Michał Kobrzyński, członek zarządu Powiatu Legionowskiego. Po spotkaniu mieszkańcy DPS wysłuchali wykładu Malwiny Piorun z legionowskiego muzeum dotyczącego willi i letnisk zlokalizowanych w Legionowie pod koniec XIX wieku.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2015/porozumienie_dps_muzeum{/gallery}