23 grudnia 2015
Młodzi judocy tryumfują

Turniej „IX Kuźnia Młodych Talentów” okazał się niezwykle szczęśliwy dla zawodników z Legionowskiego Towarzystwa Sportowego.

Impreza odbyła się w sobotę 19 grudnia w Józefowie i tradycyjnie już miała na celu wyłonienie najbardziej utalentowanych judoków w wieku 7 – 12 lat. W tegorocznych zawodach wzięło udział 500 zawodników z klubów z całej Polski oraz zawodnicy z Litwy. Legionowskie Towarzystwo Sportowe działające przy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w zawodach wystawiło reprezentację liczącą 11 zawodników.

W grupie najmłodszej (do 8 lat) najlepiej zaprezentowała się Oliwia Kuźmińska, która zwyciężyła 3 pojedynki i to wszystkie przez Ippon (przewrócenie przeciwnika na plecy i utrzymanie na macie przez 20 sek.), zdobywając tym samym złoty medal. W tej samej kategorii wiekowej srebro wywalczył Jan Grzybowski. Wśród starszych dzieci nieźle spisał się debiutant na zawodach Jakub Zreda, który uplasował się na piątym miejscu po efektownie wygranych dwóch pojedynkach i dwóch przegranych z bardziej doświadczonymi rywalami. W najstarszej grupie do 12 lat rewelacyjnie zaprezentowała się Klara Gessel, która zwyciężyła w dwóch pojedynkach i zajęła najwyższe miejsce na podium. Pozostali podopieczni trenerów Madleny Kratiuk oraz Anny i Jacka Kuźmińskich, którzy dzielnie walczyli, ale uplasowali się poza podium: Zofia Jarosz, Sebastian Ogrodzki, Marcel Gościniak, Paweł Komorek, Bartosz Urbański, Krzysztof Nowak i Szymon Niemyjski.

- Kilkoro naszych zawodników debiutowało na zawodach i za to mam słowa uznania, bo judo jako sport walki, wymaga dużej odwagi, a tego naszym zawodnikom i zawodniczkom na pewno nie brakuje – komentuje turniej trener Jacek Kuźmiński.

Gratulujemy młodym judokom sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne medale.