15 stycznia 2016
Pożar domu. Potrzebna pomoc dla pogorzelców.
W wyniku pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Strużańskiej w Rembelszczyźnie rodzina straciła większość dobytku i została bez dachu nad głową.

Pożar, który wybuchł późnym wieczorem 11 stycznia, objął dach budynku. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiła się straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Z powodu bardzo dużego zadymienia poddasza wycięto połacie dachowe. Na szczęście mieszkańcy przebywający w budynku zdążyli, jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych, opuścić płonący dom i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Fot. www.miejscowa.pl

Dom trzeba będzie odbudować, a tymczasem rodzinie zapewniono mieszkanie socjalne. Natomiast dzięki zbiórce darów zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie udało się wyposażyć rodzinę w niezbędne artykuły pierwszej potrzeby, w tym ubrania i przedmioty codziennego użytku. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nieporęcie ma zorganizować zbiórkę materiałów budowlanych na odbudowę zniszczonego domu. Niemniej niezbędna jest pomoc finansowa i zwracamy się z gorącą prośbą o udzielenie wsparcia poszkodowanym. Środki można przekazywać na poniższy rachunek bankowy.

Rada Rodziców Przy Szkole Podstawowej w Józefowie
45 8013 1029 2003 0071 1137 0002
tytułem: pomoc darowizna
Dziękujemy w imieniu rodziny.