18 stycznia 2016
Nowe samochody i sprzęt dla Policji

60 tysięcy złotych wyniosło dofinansowanie, jakie powiat przekazał na zakup nowych radiowozów dla legionowskiej policji. Dziś odbyło się ich uroczyste przekazanie.

Uroczystość odbyła się na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, gdzie policjanci odebrali dziewięć nowych radiowozów oraz urządzenia techniki policyjnej. Komendant Powiatowy Policji w Legionowie insp. Waldemar Perdion w asyście Zastępcy Komendanta ds. Logistyki mł. insp. Huberta Kowalczewskiego przekazał policjantom kluczyki do nowych aut. Na uroczystości obecni byli także starosta legionowski Robert Wróbel, prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski, zastępca wójta gminy Nieporęt Alicja Sokołowska oraz wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki.

Samochody oraz urządzania zostały zakupione przy wsparciu finansowym budżetu państwa oraz samorządów terytorialnych.  Budżet państwa współfinansował zakup jednego radiowozu, powiat legionowski dwóch samochodów nieoznakowanych oraz jednego oznakowanego, gmina Legionowo jednego radiowozu oznakowanego,  gmina Nieporęt przekazała część środków na zakup samochodu terenowo-osobowego w wersji nieoznakowanej, gmina Jabłonna jednego samochodu nieoznakowanego, a gmina Wieliszew współfinansowała zakup jednego radiowozu oznakowanego i jednego nieoznakowanego. Całkowity koszt dofinansowania przekroczył kwotę 250 tys. zł, zaś udział powiatu wyniósł 60 tys. zł. Samochody marki Dacia Duster, Hyundai i20, Opel Corsa oraz Kia Ceed niezwłocznie rozpoczną służbę w poszczególnych komisariatach i wyjadą na powiatowe ulice.

Policjanci otrzymali także dwa urządzenia do testowania trzeźwości AlcoBlow, laserowy miernik odległości oraz trzy urządzenia teleinformatyczne zakupione przez gminę Legionowo. Ponadto gmina Jabłonna przekazała kserokopiarkę, a gmina Wieliszew trzy drukarki.

Powiat legionowski i gminy wchodzące w jego skład nie po raz pierwszy uczestniczą w doposażeniu policji dając tym samym wyraz trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i skuteczność pracy funkcjonariuszy. - To oczywiste, że wspieramy, bo bezpieczeństwo jest jednym z naszych priorytetów. Mam nadzieję, że radiowozy będą dobrze służyły. - powiedział starosta Robert Wróbel.

Komendant Powiatowy Policji podziękował samorządowcom za pomoc finansową przy zakupie pojazdów i sprzętu podkreślając dobrą współpracę policji z władzami samorządowymi i zapewnił, że dzięki temu policjanci jeszcze sprawniej i szybciej dotrą do miejsc, gdzie ich interwencja będzie potrzebna, a także jeszcze efektywniej zadbają o porządek i bezpieczeństwo oraz znacznie usprawnią swoją pracę w zakresie działań administracyjnych. Zakupione auta będą wykorzystywane przez służby prewencyjne, w trakcie czynności operacyjnych  w celu zwalczania przestępczości pospolitej.

Uroczystego poświęcenia radiowozów dokonał proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętego Jana Kantego w Legionowie ks. prałat Lucjan Szcześniak przekazując policjantom obrazki i emblematy ze św. Krzysztofem, patronem kierowców.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/policja{/gallery}