25 stycznia 2016
Paweł Kozarzewski znowu najlepszy!!!

W miniony weekend w Płocku odbyło się coroczne zgrupowanie Polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej PPG.

W trakcie zgrupowania trener Adam Paska wręczył powołania do składu na nadchodzący sezon zawodniczy oraz dyplomy z gratulacjami od Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki za osiągnięte wyniki w roku ubiegłym. Zawodnicy odbyli również obowiązkowe szkolenie z pierwszej pomocy oraz wzięli udział w zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Płocka RiverFly w celności lądowania, które zwyciężył Paweł „Lojak” Kozarzewski – reprezentujący Powiat Legionowski. Nasz zawodnik stanął na najwyższym miejscu podium po emocjonującej dogrywce z reprezentantem Płocka Wojciechem Bógdałem.

Fot. Dariusz Bógdał. Zwycięzca Paweł Kozarzewski w środku.

Po dobrych występach w poprzednim sezonie „Lojak” zapewnił sobie miejsce w składzie drużyny, która w tym roku reprezentować będzie Polskę w trakcie czerwcowych II Slalomowych Mistrzostw Europy w Hiszpanii oraz w sierpniu na IX Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Wielkiej Brytanii. W dniach 2-9 lipca Paweł Kozarzewski wystartuje w rozgrywanych w Serocku XVIII Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski zaliczanych do cyklu imprez Pucharu Świata.

- Lubię celność lądowania. Gdy zaczynałem swoją przygodę z lataniem zawodniczym nie zawsze udawało mi się wylądować tam, gdzie chciałem. Postanowiłem nad tym solidnie popracować i w Płocku zaprezentowałem efekt moich treningów. Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa. To pierwsza impreza w tym sezonie i mam nadzieję, że równie dobrze wypadną moje następne starty. Ponadto kolejny raz zostałem powołany do składu Kadry Narodowej – to dla mnie zaszczyt, że mogę reprezentować nasz kraj oraz powiat i gminę, z której pochodzę na najważniejszych imprezach sportowych. Mam dość ambitne plany na ten sezon. Na Mistrzostwach Polski w Serocku mam nadzieję obronić tytuł Mistrza Polski w klasie PF1. Już dziś zapraszam na to widowisko. – powiedział Paweł Kozarzewski.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/Lojak{/gallery}

Fot. Portal Płock: Szymon Łabiński