29 stycznia 2016
S.O.S. dla młodej siatkówki

Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Legionowie dołączyło do Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (SOS). Będzie uczestniczyło w sprawdzonym programie sportowo-wychowawczym skierowanym do dzieci i młodzieży.

Od prawej: Michał Kobrzyński, starosta Robert Wróbel, dyrektor Brygida Wagner-Konstantynowicz, koordynator Adam Nowik, prezes Konrad Ciejka

List intencyjny w sprawie włączenia się legionowskiego Liceum w działania Siatkarskich Ośrodków Szkolnych podpisali: ze strony Powiatu – starosta Robert Wróbel i członek zarządu Michał Kobrzyński, ze strony szkoły – dyrektor Brygida Wagner-Konstantynowicz, ze strony Legionowskiego Towarzystwa Siatkówki „Legionovia” – prezes Konrad Ciejka oraz Adam Nowik – koordynator regionalny SOS.
W programie Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych uczestniczą już legionowskie szkoły podstawowe: nr 1, nr 7 i nr 8 oraz Zespół Szkół w Łajskach. Działalność Akademii S.O.S. została w Legionowie zainaugurowana w marcu ubiegłego roku przez LTS Legionovia i Gimnazjum nr 4 w Legionowie, a patronowali temu przedsięwzięciu Prezydent Miasta Legionowo, Starosta Legionowski oraz Robert Kupisz z Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ambasadorem legionowskiej Akademii S.O.S. jest jedna z czołowych zawodniczek LTS Legionovia Iga Chojnacka.
Strategicznym zadaniem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest szkolenie i wychowywanie kadr sportowych, popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży, a także integracja środowiska wokół siatkówki w ramach jednostek samorządu terytorialnego w powiatach, miastach i gminach. Akademie mają również za zadanie dawać oparcie do wdrażania projektów lokalnych, centralnych i unijnych. Założonym efektem działania Akademii jest zwiększona aktywność fizyczna dzieci i młodzieży.