29 stycznia 2016
Radni obradowali „na wyjeździe”

Dziś w sali konferencyjnej legionowskiego ratusza odbyła się XIV Sesja Rady Powiatu.

Posiedzenie zainaugurowano przekazaniem podziękowań placówkom medycznym i pozostałym podmiotom, które na zlecenie powiatu realizowały zadania Powiatowego Programu Promocji Zdrowia w 2015 r. Podziękowania wręczył w imieniu władz powiatu starosta Robert Wróbel.

W porządku dzisiejszego posiedzenia znalazły się zwyczajowe sprawozdania przewodniczącego rady powiatu i starosty z pracy pomiędzy sesjami. Dodatkowo radni wysłuchali sprawozdania z realizacji zadań związanych z promocją powiatu w 2015 roku oraz z realizacji Powiatowego Programu Promocji Zdrowia w ubiegłym roku. Przy okazji sprawozdający naczelnicy komórek merytorycznych starostwa przedstawili plany w tych dziedzinach na rok 2016.

Po części sprawozdawczej przyszedł czas na podejmowanie decyzji w bieżących sprawach powiatu, które leżą w kompetencjach rady. Powiatowi rajcy przegłosowali uchwały w sprawie powierzenia przez Powiat Legionowski Gminie Nieporęt oraz Gminie Serock zadań z zakresu bieżącego utrzymania dróg kategorii powiatowej w 2016 roku.

Dzisiejsze obrady odbyły się gościnnie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo, ponieważ w auli legionowskiego starostwa tymczasowo mieści się wydział komunikacji. Jest to związane z odbywającym się remontem pomieszczeń tego wydziału.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/XIVsesja_rady{/gallery}