1 lutego 2016
Powiatowe wróżki

Konkurs na projekt maskotki - "Wróżki Powiatuszki" rozstrzygnięty! Prezentujemy dziś najpiękniejsze wróżki i ich autorów - zwycięzców konkursu.

W sumie do Starostwa Powiatowego w Legionowie wpłynęło blisko 50 projektów wróżek. Spośród nich komisja konkursowa wybrała cztery zwycięskie pracy - po jednej z każdej kategorii:

Wróżka Skarpetuszka (autor: Tymoteusz Książyk) - zwycięska praca w kategorii Przedszkola

Powiatowa Wróżka Skarpetuszka szepnie każdemu coś do uszka. Niech każdy uważnie słucha, by nie mieć bólu brzucha, trzeba warzywa i owoce jeść i sport uprawiać chcieć. A nasza Skarpetuszka Powiatuszka będzie przyjacielem każdego maluszka, by nie bał się szczepień i badań i był zdrowy do codziennych zadań.

Zdrowuszka (autor: Agata Miaskiewicz) - zwycięska praca w kategorii Klasy I-III

Zdrowuszka, jak prawdziwa czarodziejka ma magiczny strój i różdżkę, ale nie zapomina, bo dbać o siebie. Dzięki temu ma piękne, błyszczące włosy, zdrowy, biały uśmiech i wysportowaną sylwetkę. Wszędzie biega w sportowych butach, często gra w tenisa i uprawia inne aktywności fizyczne.

Wróżka Puszczynianka (autor: Natalia Tyczkowska) - zwycięska praca w kategorii Klasy IV-VI:

Wróżka nazywa się Puszczynianka i żyje w zielonych lasach powiatu legionowskiego. Kochają ją wszystkie dzieci, ponieważ kojarzy się z naturą, zdrowym trybem życia oraz czystym powietrzem. Pomaga dzieciom w sytuacjach, w których czują strach przed zabiegami medycznymi. Jej wielka magiczna moc ukryta jest w dłoniach.

Lili Powiatka (autor Klaudia Żmijewska) - zwycięska praca w kategorii Szkoly Ponadgimnazjalne

Wróżka Lili to miła, sympatyczna, pełna wdzięku istota. Lubi pomagać i rozśmieszać innych. Wszędzie jej pełno. Jest miłą istotką o wielkim sercu.

Ponadto Komisja Konkursowa przyznała sześć wyróżnień. Otrzymali je:

- Pola Dąbrowska, autorka Powiatelli,

- Daria Krawczyk, autorka Dobrej Wróżki,

- Adam Krawczyk, autor Dobrego Wróża,

- Alicja Kiełbasińska, autorka Wróżki Zdrowuszki,

- Aleksandra Zalewska, autorka Wróżki Zalewianki,

- Maja Włodarczyk-Klimek, autorka Wróżki Panduszki.

Za wszystkie nadesłane prace dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.