3 marca 2016
Zawodowcy z Serocka

Podczas Dnia Zawodowca uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku w zabawny i nieszablonowy sposób zachęcali gimnazjalistów z jedenastu placówek edukacyjnych, aby w przyszłości dołączyli do ich społeczności szkolnej. Było wesoło, z humorem i... smacznie.

Uczniowie PZSP z Serocka serwują napoje, tartinki i ciastka francuskie

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku (PZPZ w Serocku) po raz drugi zorganizowali imprezę, której celem było promowanie szkoły oraz zachęcenie gimnazjalistów do wyboru jednego spośród zawodów znajdujących się w ofercie edukacyjnej placówki: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: członek zarządu Powiatu Legionowskiego Michał Kobrzyński, kierownik referatu edukacji Powiatu Legionowskiego Tomasz Lisowski, radny Powiatu Legionowskiego i przewodniczący komisji oświaty, kultury i sportu Sebastian Sikora, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Serock Józef Zając, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Serocku Alicja Melion, radna Powiatu Legionowskiego Janina Osińska oraz Przedstawiciele Portu Lotniczego Warszawa-Modlin - Katarzyna Leszczyńska, Aleksander Ilnicki i Łukasz Rutkowski.

Członek zarządu Powiatu Legionowskiego Michał Kobrzyński i skarbnik Powiatu Legionowskiego
Dorota Łyszkowska

Tego dnia serocką placówkę odwiedzili także potencjalni przyszli uczniowie - gimnazjaliści z Legionowa, Dzierżenina Woli Kiełpińskiej, Nowego Dworu Mazowieckiego, Winnicy, Zegrza, Wieliszewa i Serocka.
Kto wie? Być może to, co zobaczyli i czego się dowiedzieli o szkole, zachęci ich do nauki zawodu właśnie w Serocku. A było na co popatrzeć i czym się zainspirować. Niekwestionowanymi gwiazdami Dnia Zawodowca byli uczniowie PZSP w Serocku, którzy niczym zawodowi aktorzy, wcielili się w role osób wykonujących profesje, do których przygotowanie oferuje szkoła. Spektakl złożony między innymi z kabaretowych scenek obejmujących lot samolotem, wizyty nieco ekscentrycznego małżeństwa w hotelu czy pobyt pewnej młodej damy na 12- centymetrowych szpilkach w mocno archaicznej restauracji z arogancką kelnerką w roli głównej, w połączeniu z odpowiednią scenografią i stylizacją zrobił wrażenie chyba na każdym widzu. Całość przeplatana była występami tancerzy i wokalistów, którzy z niebywałą radością i energią bawili publiczność. Nie zabrakło także poczęstunku. Można było posmakować kolorowych tartinek i ciastek francuskich przygotowanych przez, rzecz jasna, uczniów PZSP w Serocku. Jednym słowem – pełen profesjonalizm.

Uczniowie w roli nieco ekscentrycznego małżeństwa

Na zakończenie części artystycznej spotkania głos zabrała Dyrektor PZSP w Serocku, Maria Beata Leszczyńska, która podziękowała uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację Dnia Zawodowca. Pani Dyrektor podziękowała także gościom za ich obecność, zachęcając jednocześnie do zasilenia w przyszłości szeregów placówki. Następnie młodzież rozeszła się po klasach, aby zwizytować pracownie zawodowe, które być może w przyszłości będą miejscem ich edukacji.

Dyrektor PZSP w Serocku Maria Beata Leszczyńska dziękuje gościom, uczniom i nauczycielom

Z działalnością i ofertą szkoły można zapoznać się na stronie: http://pzspserock.pl/.

{youtube}Rc0xU3QXZks{/youtube}

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/PZSPdzienzawodowca{/gallery}