21 marca 2016
A jednak przeżyliśmy...

Wspomnienia mieszkańców DPS Kombatant są tematem najnowszego wydawnictwa Powiatowej Instytucji Kultury.

15 marca 2016 r. w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie odbyła się promocja książki Marcina Michała Wysockiego pt. ”A jednak przeżyliśmy… (niezwykłe historie)”. Publikacja, wydana przez Powiatową Instytucję Kultury, zawiera wspomnienia mieszkańców Domu Pomocy o czasach przedwojennych i z okresu okupacji, dotyczące między innymi Legionowa oraz miejsc na terenie obecnego powiatu legionowskiego.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: członek zarządu Powiatu Legionowskiego Michał Kobrzyński, poprzednia dyrektor DPS „Kombatant” Anna Stępińska  (inicjatorka wydania książki),  obecna dyrektor DPS Anna Jaworska, autor publikacji Marcin Michał Wysocki oraz dyrektor PIK w Legionowie Renata Sowińska. Fragmenty wspomnień czytał Sebastian Jagnieża.
Ponadto na uroczystości obecni byli także radni miasta i powiatu, reprezentanci zaprzyjaźnionych instytucji, m.in. Muzeum Historycznego w Legionowie i Towarzystwa Przyjaciół Legionowa, a także uczniowie legionowskich szkół ze swoimi nauczycielami.

Po spotkaniu można było nabyć książkę opatrzoną autografem autora.

Publikację „A jednak przeżyliśmy…” zakupić można w Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, ul Sowińskiego 15 oraz w Księgarni Jarosława Gąski, ul. Batorego 17 w Legionowie.

PiK/KL

{youtube}k6UxxPJbDeU{/youtube}