21 marca 2016
Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

Powiatowy finał eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej za nami. Zwycięzcy będą reprezentowali nasz Powiat na etapie wojewódzkim.

Zwycięzcy turnieju w kategorii "Szkoły Ponadgimnazjalne"

W piątek, 11 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo z inicjatywy Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legionowie oraz Komendy Powiatowej PSP w Legionowie, odbył  się powiatowy finał eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nich udział  52 uczestników wyłonionych w toku wcześniejszych eliminacji na szczeblu szkół i gmin.
Uczestnicy konkurowali podzieleni na 3 grupy wiekowe:
- Szkoły Podstawowe,
- Gimnazja,
- Szkoły Ponadgimnazjalne.

Pierwszym etapem rywalizacji był test pisemny. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw składający się z  30 pytań. Ten etap wyłonił po 5 osób, które uzyskały najlepsze wyniki w swojej grupie wiekowej. Uczestnicy ci zakwalifikowali się do kolejnej części turnieju polegający na egzaminie ustnym. W przerwie turnieju młodzież mogła z bliska przyjrzeć się wyposażeniu samochodu ratowniczo-gaśniczego, stanowiącego wyposażenie KP PSP w Legionowie.
W każdej drużynie wiekowej zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez samorządy: powiatu legionowskiego, miasta Legionowo, miasta i gminy Serock, gmin Jabłonna i Wieliszew. Samorządy te objęły także Turniej Patronatem Honorowym. Podziękowania za udział w turnieju dla uczestników przekazał wicestarosta legionowski Jerzy Zaborowski.

Klasyfikacja końcowa turnieju

Szkoły Podstawowe:
1. Zuzanna Wiśniewska – SP Nr 7 Legionowo
2. Paulina Żak -  SP Wola Kiełpińska
3. Julia Czajkowska - SP Wola Kiełpińska
Gimnazja:
1. Damian Stolarski - OSP Kałuszyn / Gimnazjum Wieliszew
2. Przemysław Szczęsny - ZSP Wola Kiełpińska
3. Grzegorz Pawlak - Gimnazjum w  Serocku
Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Paweł Makaruk - OSP Legionowo
2. Mateusz Skibiński - PZSP Legionowo / OSP Jabłonna
3. Kamil Reda - OSP Wieliszew/ Zespół Szkół w Komornicy

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie eliminacji wojewódzkich.

Opracowanie na podstawie materiałów Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legionowie