12 kwietnia 2016
Twarda Dębina

Jedyny reprezentant Powiatu w ćwierćfinałach siatkarskich mistrzostwach Polski młodziczek, Dębina Nieporęt, zajęła wysokie 4. miejsce i dobrze zaprezentował się na tle drużyn z całej Polski.

Zawodniczki Dębiny umiejętnościami nie ustępują najlepszym

Osłabiona kontuzjami Dębina udowodniła, że słusznie dotarła bardzo wysoko w rozgrywkach Mistrzostw Polski w Siatkówce Dziewcząt w kategorii wiekowej młodziczek. Do walki o awans przystąpiliśmy bez naszej liderki Marylki Karczmarczyk, która boryka się z kontuzją barku oraz w pierwszym meczu urazu kciuka doznała nasza atakująca Patrycja Bartkowska, która nie zagrała już w kolejnych meczach. – wymienia trudności, z jakimi borykała się drużyna, jej trener Dariusz Pieśniak.
Duża szansa na awans do półfinału była, o czym może świadczyć wynik pierwszego meczu, kiedy Dębina wystąpiła jeszcze ze swoją atakującą. Wtedy nasz zespół gładko pokonał 2-0 w setach UKS Remis Świdnik. Jednak już w decydującym spotkaniu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zabrakło siły ognia. Po nieustępliwej walce Dębina nieznacznie uległa rywalowi w setach 2-1. Ostatecznie zespół z Nieporętu zajął bardzo dobre 4. miejsce. Z wyniku i postawy drużyny cieszy się trener Pieśniak: Gra w 1/4 Mistrzostw Polski jest naszym ogromnym sukcesem i wyróżnieniem jako reprezentanta Powiatu Legionowskiego.
Przed Dębiną Nieporęt kolejne wyzwania. Uwzględniając tempo, w jakim ten zespół się rozwija, atmosferę budowaną wokół niego, wsparcie samorządu, można spodziewać się dalszych sukcesów i sportowych, i wychowawczych. Obecnie skupiamy się na Szkolnej Lidze Siatkówki Szkół Średnich. Mamy realne szanse na jej wygranie. – zdradza swoje plany trener Dariusz Pieśniak. - Mamy zaplanowanych kilka turniejów towarzyskich, na których będziemy zdobywali bezcenne siatkarskie doświadczenie. Od czerwca planujemy zajęcia na boiskach do piłki siatkowej plażowej, które niebawem mają zostać wybudowane przy Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym. Redakcja trzyma kciuki i życzy powodzenia w dalszej rywalizacji.