12 kwietnia 2016
Zostań oczarowany piosenką

W najbliższy weekend (15-17 kwietnia) w Legionowie, w atmosferze wiosennej radości i dobrej zabawy, rozbrzmiewać będzie piosenka harcerska i turystyczna z motywem przewodnim "Wędruj z nami". Zapraszamy dzieci, młodzież i opiekunów. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Są takie wydarzenia, raz przeżyte, zostają w pamięci na zawsze i co jakiś czas do nich powracamy myśląc - "fajnie było". Jednym z takich właśnie wydarzeń jest Harcerski Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Na szczęście, prócz powracania do niego jedynie w pamięci, jest możliwość już po raz siódmy go przeżyć i razem oczarowywać piosenką. W tym roku festiwal rozpocznie się w piątek, 15 kwietnia koncertami w szkole przy ul. Zakopiańskiej 4 w Legionowie, a zakończy w niedzielę, 17 kwietnia uroczystą galą w Ratuszu Miejskim.

Harcerze, skauci, ich rodzice oraz goście spotykali się co roku od sześciu lat w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie. Po co? Przede wszystkim, aby razem śpiewać i świetnie się bawić, ale oprócz tego po to, by dać dzieciom i młodzieży możliwość, często pierwszą w ich życiu, wystąpienia na scenie przed prawdziwą publicznością. Dodatkowo poznać nowych ludzi, inspirować innych a także by samemu zostać zainspirowanym. Pokazać radosną i pełną pozytywnej energii stronę polskiego harcerstwa.

Na tegorocznym Festiwalu na pewno nie zabraknie dobrej muzyki, którą oprócz uczestników, zaprezentują zaproszone zespoły: „Pod Górę”, „Grupa na swoim”, Tomek Borkowski oraz „Cisza Jak Ta”. Jeśli będzie muzyka, nie może zabraknąć i tańca. Dlatego, tak jak w zeszłym roku rondo przy Urzędzie Miasta zostanie w niedzielę o godz. 14.00 całkowicie przejęte przez harcerzy wspólnie tańczących belgijkę :) Do wspólnego tańca organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

Sztab i obsługę „Wiosennego Czarowania” tworzą młodzi harcerze z Hufca ZHP Legionowo. Są oni pełni pomysłów oraz chęci do działania. Komendantką, podobnie jak w roku ubiegłym jest druhna Urszula Czapska - zawsze uśmiechnięta i potrafiąca zmotywować wszystkich, oraz każdego z osobna, do działania.

Powiat Legionowski – współorganizator Festiwalu zaprasza małych i dużych mieszkańców powiatu oraz gości do wspólnej zabawy. Życzymy niezapomnianych wrażeń!

Szczegółowy harmonogram imprezy znajduje się TUTAJ.

Źródło: ZHP Legionowo