21 kwietnia 2016
Szulich na Grand Prix Polski w Opolu

W miniony weekend w Opolu ponad 700 zawodników z 107 klubów walczyło o€“ Puchar Polski. Reprezentujący nas Dawid Szulich z UKS "Delfin" uzyskał znakomite wyniki.

Zawody odbyły się na opolskiej pływalni "Wodna Nuta". Były rozgrywane seriami na czas w trzech blokach. Pierwszą konkurencją w jakiej startował nasz zawodnik było 50 m stylem klasycznym. Dawid wygrał uzyskując czas 28,49 sekundy. W popołudniowym bloku zawodów, nasz zawodnik ścigał się na dystansie 100 m stylem klasycznym. Dawid Szulich kończąc wyścig w czasie 1:02,85 zajął drugie miejsce. W niedzielę nasz żabkarz ścigał się na 200 m. Po wyrównanej walce do ostatnich metrów, Dawid dopłynął na trzeciej pozycji , czas jaki uzyskał to 2:19,06. W klasyfikacji generalnej OPEN, Dawid za swoje starty uzyskał 2385 punkty FINA zajmując piąte miejsce.

Na zdjęciu od lewej: trener Rafał Perl, Dawid Szulich, fizjoterapeuta Piotr Potentas

"To były ciężkie zawody. Czuć w mięśniach efekty treningów. Dużo mocy której jeszcze nie mogę przełożyć w wodzie. Czasy zbliżone do ostatnich zawodów Grand Prix. Do kwalifikacji pozostało 5 tygodni. Została ostatnia faza treningowa i szlif formy na Główne Mistrzostwa Polski". - powiedział Dawid po zawodach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.