10 maja 2016
Święto wieliszewskich strażaków

Obchody święta strażaków gminy Wieliszew odbyły się w sobotę, 7 maja, w Janówku Pierwszym. Powiat Legionowski był reprezentowany przez wiceprzewodniczącego rady Mirosława Kado.

Wójt Paweł Kownacki przemawia podczas Gminnego Dnia Strażaka

Uroczystości rozpoczęła Mszą św. odprawiona w intencji strażaków w kościele pw. Św. Bartłomieja w Janówku Pierwszym. Po nabożeństwie obchody Gminnego Dnia Strażaka były kontynuowane na placu im. ks. Jana Trzaskomy, gdzie odbył się strażacki apel.
Rokrocznie Dzień Strażaka staje się okazją do wyróżnienia najbardziej zaangażowanych w służbę druhów. Nagrody wręczali m.in. wójt Paweł Kownacki i komendant legionowskich strażaków st. bryg. Mieczysław Klimczak.