12 maja 2016
Pół punktu zwycięzcy

Powiatowy finał V edycji konkursu „Policjanci są wśród nas” został rozstrzygnięty. O zwycięstwie zadecydowało pół punktu. Wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej im. S. Krasińskiego w Chotomowie.

Uczestnicy konkursu

W Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 2 w Legionowie do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn ze szkół podstawowych powiatu legionowskiego. Turniej odbył się 11 maja. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. S. Krasińskiego w Chotomowie, która będzie reprezentowała nas w wielkim finale. Serdecznie gratulujemy!
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI, a jego głównym celem jest podniesienie świadomości prawnej dzieci oraz zmniejszenie przestępczości i ograniczenie liczby wypadków z udziałem najmłodszych. Turniej składa się z dwóch części: teoretycznej (pytania dotyczyły przepisów i zachowań zwiększających bezpieczeństwo) i sprawnościowej (bieg i tor przeszkód).
Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Legionowski Robert Wróbel, który ufundował nagrody za pierwsze miejsce. Ponadto nagrody za udział w konkursie przekazali prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, wójt gminy Nieporęt Sławomir Mazur oraz wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski.
Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczył w imieniu Starosty Legionowskiego członek Zarządu Michał Kobrzyński oraz kierownik referatu zarządzania kryzysowego Janusz Głogowski.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Członek Zarządu Powiatu Michał Kobrzyński wręcza nagrody

Wyniki konkursu: