25 maja 2016
Wolontariat Legionowo dla Wojtka Kowalczyka

Ponad 2.700 złotych udało się zebrać aktywistom Wolontariatu Legionowo w trakcie zbiórki oraz aukcji na rzecz Wojtka Kowalczyka.

W ubiegłą niedzielę odbyła się druga z siedmiu zaplanowanych na ten rok zbiórek funduszy na rzecz podopiecznych Wolontariatu Legionowo. Tym razem kwestowano dla Wojtka Kowalczyka, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Zebrane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie dalszego leczenia polegającego m.in. na przeszczepianiu komórek macierzystych. Dzięki tej terapii stan zdrowia i komfort życia Wojtka ulegają znacznej poprawie. Niestety tego typu zabiegi są bardzo kosztowne i nie podlegają refundacji. - Po przeszczepie czuję się silniejszy, nie mam duszności i mogę dłużej siedzieć. Mam nadzieję na kolejne przeszczepy dla ratowania mnie i moich mięśni. - powiedział Wojtek.

Fot. Dorota Milerowicz

Na mieszkańców przybyłych do legionowskiego ratusza czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Przed budynkiem ustawiono dmuchany zamek, zjeżdżalnię i trampolinę oraz punkty z przekąskami. W atrium rozlokowano m.in. stoiska z domowym jedzeniem, kąciki zabaw dla dzieci oraz odbywała się loteria, w której można było wylosować książki, zabawki i ozdoby domowe. Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy zumby i hip-hopu oraz wspólne ćwiczenia z formacją Bravehearts Legionowo.

Punktem kulminacyjnym imprezy były występy odbywające się w sali widowiskowej. Wojtek zaprezentował swój talent wokalny śpiewając piosenkę z repertuaru zespołu Dżem. Na scenie pojawił się także dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie Zenon Durka, który wykonał utwory Bułata Okudżawy („Modlitwa”) i Agnieszki Osieckiej („Aspiryna blues”). Z kolei utalentowana młodzież z teatru PoProstu działającego przy Salezjańskim Gimnazjum i Liceum w Legionowie zachwyciła zgromadzoną publiczność pokazem tańca współczesnego i występami solistów podczas koncertu pt. „Podarujmy Wojtkowi uśmiech”. Mnóstwo emocji wzbudziła aukcja charytatywna poprowadzona przez znanego radiowca Tomasza „Brzozę” Brzezińskiego, w trakcie której można było wylicytować m.in. koszulkę króla strzelców superligi piłki ręcznej Witalija Titowa z KPR RC Legionowo oraz vouchery na usługi przekazane przez darczyńców.

Wojtek Kowalczyk w trakcie imprezy zaśpiewał jeden z utworów zespołu Dżem

Fot. Dorota Milerowicz

Imprezę patronatem objęli starosta Robert Wróbel i prezydent Roman Smogorzewski. Organizacyjnego wsparcia udzielili Urząd Miasta Legionowo i MOK w Legionowie, a także wolontariusze Senioralnego Centrum Wolontariatu oraz ludzie dobrej woli.

Jeśli chcą Państwo wesprzeć działania Wolontariatu Legionowo, zachęcamy do odwiedzenia jego funpage’a na portalu społecznościowym Facebook. Najbliższa zbiórka na rzecz chorującego na dystonię miokloniczną Szymona Boczkowskiego odbędzie się 4 czerwca, w legionowskim ratuszu.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/wl_dla_wojtka{/gallery}