25 maja 2016
6-klasiści z powiatu na 4. miejscu w mazowieckiem

Znamy już wstępne wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie podał, że uczniowie z naszego powiatu uplasowali się na 4. miejscu na Mazowszu.

Sprawdzian przeprowadzono 5 kwietnia br. w szkołach podstawowych. Bardzo dobre, bo 4 miejsce (na 42 powiaty) zajęły szkoły podstawowe powiatu legionowskiego.

W części zawierającej zadania z języka polskiego nasi uczniowie uzyskali średnią 75,7% punktów (3. miejsce w województwie mazowieckim), z matematyki 61,9% (4. miejsce w województwie mazowieckim), a z języka angielskiego 79,8% (także 4. miejsce).

Wyższe wyniki od uczniów naszego powiatu uzyskali uczniowie z Warszawy oraz z Powiatu Piaseczyńskiego (o 0,9%) i Pruszkowskiego (o 0,1%) a nasi uczniowie wyprzedzili koleżanki i kolegów z Powiatu Grodziskiego o 0,6%. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów za trzy lata na egzaminie gimnazjalnym.