2 czerwca 2016
Festyn U-rodziny Sołtysa

Fantastyczna zabawa, rodzinna atmosfera i pyszne jedzenie – tak w Józefowie na pikniku U-rodziny Sołtysa świętowano Dzień Dziecka.

Impreza rozpoczęła się tuż po godzinie 14.00. Ze sceny gości powitali wójt Nieporętu Sławomir Maciej Mazur oraz starosta legionowski Robert Wróbel. Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji – dmuchany zamek, zjeżdżalnie, trampolinę, karuzelę, kule do chodzenia po wodzie, tor przeszkód, skręcane balony i malowanie buziek. Występy na scenie zainaugurowano rodzinnym programem  konkursowym, a następnie przybyli obejrzeli wzruszającą bajkę "Lwi król".

Organizatorzy festynu zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji i niespodzianek

W dalszej kolejności o pierwszorzędną rozrywkę zadbały sekcje filii GOK Nieporęt -  zarówno te dziecięce z Beniaminowa, Zegrza Południowego oraz  Stanisławowa Drugiego, jak i nieco starsza, lecz bardzo liczna sekcja wokalna Młodzież 50+. Wystąpili także młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, a zaraz po nich Józefinki, które zgromadziły rzeszę wiernych słuchaczy. Warto tu wspomnieć, że również w tej formacji Powiat Legionowski jest reprezentowany, jako że jedną z członkiń zespołu jest Agnieszka Powała – radna Rady Powiatu w Legionowie. Na scenie pięknym paniom towarzyszył Michał Osmycki.

W trakcie imprezy wójt Sławomir Maciej Mazur wręczył puchary i wyróżnienia za rozegrany kilka godzin wcześniej Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Nieporęt. W tegorocznym festynie uczestniczyli zaproszeni przez Gminę Nieporęt przedstawiciele samorządu z Dobrego Miasta, którzy w konkursach samorządowych zmierzyli się z drużyną gospodarzy. Wszystkie konkursy wzbudziły ogromne zainteresowanie, dużo emocji i masę śmiechu. Uczestnicy szczęśliwie ukończyli sztafetę w butach strażackich, wyścig na taczce oraz skutecznie i bez urazów podbijali kapustę.

Przygotowane atrakcje cieszyły się ogromną popularnością, a kolejki nie malały do samego wieczora. Na zgłodniałych, nie tylko wrażeń artystycznych, czekała sycąca grochówka i chrupiące placki ziemniaczane, które pomagał smażyć starosta Robert Wróbel.

Wieczorem do wspólnej zabawy zaprosił zespół STYL. Pod sceną, aż do zmroku razem śpiewali i tańczyli najwytrwalsi uczestnicy pikniku.

Organizatorzy dziękują sponsorom:  firmie Grodno S.A. oraz Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który w gminie Nieporęt prowadzi ważne inwestycje gazowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

GOK Nieporęt

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/urodziny_soltysa{/gallery}