6 czerwca 2016
Nowe boisko przy Konopnickiej

Nowoczesne wielofunkcyjne boisko sportowe przy Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie zostało przekazane uczniom i mieszkańcom 3 czerwca.

Szkoła, w której uczą się od dziesięcioleci licealiści, a od ubiegłego roku dodatkowo gimnazjaliści z powiatowego gimnazjum dwujęzycznego, doczekała się boiska z prawdziwego zdarzenia. W ciągu dwóch miesięcy powiat wybudował obiekt, na który złożyły się boisko wielofunkcyjne z wyposażeniem, ogrodzeniem i piłko-chwytami, nawierzchnia z kostki brukowej i obsianego trawą humusu, oświetlenie boiska wraz z kablową linią zasilającą, przyłącza kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem. W ramach prac budowlanych wykonano również rozbiórkę istniejącej i budowę nowej wiaty śmietnikowej.

Boisko było marzeniem kilku pokoleń uczniów, którzy uczęszczali do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Szkoła ma świetne warunki, jeśli chodzi o salę sportową, ale w ciepłych miesiącach brak zewnętrznej infrastruktury sportowej dawał się młodzieży we znaki. Teraz, gdy obiekt powstał, skorzystają nie tylko uczniowie LO im. Konopnickiej i powiatowego gimnazjum, ale także mieszkańcy. Decyzją władz powiatu i dyrektor szkoły boisko będzie dostępne również dla mieszkańców – po godzinach pracy Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Budowa boiska i zagospodarowanie terenu wokół niego kosztowało ponad 650 tysięcy złotych. Na tę inwestycję solidarnie złożyły się Powiat Legionowski i Miasto Legionowo, które sfinansowały roboty po połowie. - Dziękujemy za mądrą decyzję staroście Robertowi Wróblowi i prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu, Radzie Powiatu i Radzie Miasta za przychylność. Uśmiechy i radość na twarzach uczestników podczas otwarcia boiska świadczą o tym, jak bardzo ten obiekt była nam potrzebny i jak trafiona jest ta inwestycja. – powiedziała podczas uroczystego otwarcia Brygida Wagner-Konstantynowicz, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie.

Otwarcie boiska, zgodnie z jego przeznaczeniem, zostało zorganizowane na sportowo. Zamiast tradycyjnego przecięcia wstęgi starosta Robert Wróbel, prezydent Roman Smogorzewski i dyrektor Brygida Wagner-Konstantynowicz rozwiązali siatkę z piłkami do siatkówki – prezentem dla szkoły od władz powiatu. Później rozegrany został mini-turniej siatkarski, w którym wystąpiły reprezentacje szkoły, samorządowców i mieszkańców. W przerwach meczu uczestnicy pikniku rodzinnego, który towarzyszył uroczystości, mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych na wesoło. Był więc wyścig w workach i przeciąganie liny. Najmłodsi zajadali się watą cukrową.

Infrastruktura sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących to nie ostatni obiekt tego typu, jaki powiat ma w planach. W tym roku przystąpiono do prac projektowych, w wyniku których powstanie podobny wielofunkcyjny obiekt – tym razem przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych na ul. Targowej w Legionowie.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/Boisko_Konop{/gallery}

{youtube}SNgFy5cf_6U{/youtube}