14 czerwca 2016
Piknik w Porcie Pilawa

W sobotę, 11 czerwca, w porcie Pilawa w gminie Nieporęt, odbył się dziewiąty Piknik dla dzieci pieczy zastępczej z Powiatu Legionowskiego zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pod honorowym patronatem Starosty Legionowskiego Roberta Wróbla.

Dzieci miały okazję znaleźć się w roli piłkarzy, polityków i celebrytów.

Tego dnia pogoda dopisała, ale najważniejsza była bardzo ciepła i rodzinna atmosfera wśród uczestników spotkania i zaproszonych gości. Dzieci przebywające w rodzinach zastępczych i Domu Dziecka oraz ich opiekunowie wspólnie spędzili czas przy dobrej muzyce, uczestnicząc w przeróżnych grach, przedstawieniach teatralnych,  pokazach sztukmistrza, konkursach plastycznych, poetyckich i sprawnościowych. Dla zwycięzców przygotowane były atrakcyjne nagrody, również Ci którzy nie odnieśli sukcesów otrzymywali ciekawe nagrody pocieszenia.
Na pikniku nie zabrakło także poczęstunku, można było zjeść potrawy z grilla, napić się kawy i herbaty, a także zasmakować nowości, jaką były ziemniaczane sprężynki.
Szczególne podziękowania dla Wójta Gminy Nieporęt Macieja Mazura za użyczenie terenu i dla sponsorów nagród, którymi byli: Miasto Legionowo, Gminy: Nieporęt, Serock, Wieliszew i Jabłonna, Starostwo Powiatowe w Legionowie, Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne w Legionowie, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Bogusław Nalewajek w Stasim Lesie oraz Włodzimierz Deniziak – Prezes Desch Sp. z o.o. Pracujemy już nad organizacją jubileuszowego 10. Pikniku.