16 czerwca 2016
Konkurs plastyczny

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Konstanty Mikołaj Radziwiłł. Bohater mojej małej ojczyzny".

We wrześniu br. na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu planowane jest odsłonięcie miejsca upamiętniającego majora Konstantego Mikołaja Radziwiłła ps. Korab. Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie (PIK), w ramach zbliżających się uroczystości związanych z tym wydarzeniem, zorganizowała konkurs plastyczny pn. „Konstanty Mikołaj Radziwiłł. Bohater mojej małej ojczyzny”. Konkurs ma na celu przybliżenie postaci księcia Radziwiłła, ostatniego właściciela dóbr w Zegrzu, oficera sztabu 3 Batalionu I Rejonu „Marianowo-Brzozów (Legionowo) VII Obwodu „Obroża” Armii Krajowej.

Przedmiotem konkursu, w którym udział mogą wziąć uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jest zilustrowanie w formie komiksu fragmentu życiorysu Konstantego Mikołaja Radziwiłła. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia. Więcej informacji znajduje się na stronie Powiatowej Instytucji Kultury (www.pik.legionowski.pl) oraz na profilu w serwisie Facebook (www.facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury).

Materiałem pomocniczym do wykonania konkursowych prac będzie publikacja dr Mirosława Pakuły pt. „Konstanty Mikołaj Radziwiłł. Bohater z Ziemi Serockiej”. Książka jest dostępna w formacie .pdf – zainteresowani otrzymają plik (w tym celu prosimy o kontakt na adres biuro@pik.legionowski.pl).

Patronat nad konkursem objęli Starosta Legionowski oraz Konstanty i Joanna Radziwiłłowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.