17 czerwca 2016
Warsztaty witrażu i mozaiki

W dniach 10-12 czerwca 2016 roku w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie odbyły się Ogólnokrajowe Warsztaty Witrażu i Mozaiki.

Organizatorami imprezy była Legionowska Pracownia Witraży 12U Andrzeja Bochacza i fundacja „Promień Słońca”. W warsztatach wzięli udział artyści oraz pasjonaci sztuki witrażowej i mozaiki z całej Polski. W ich trakcie wykonano między innymi witraż ”Przyjaciele Kubusia Puchatka”. Prace nad nim trwały od jesieni ubiegłego roku będąc częścią zajęć dla podopiecznych PZSiPS. Druga grupa uczestników wykonała mozaikę z postacią Chrystusa z ostatniej wieczerzy. - Zawsze fascynowały mnie witraże, a szczególnie jestem pod wrażeniem dzieła Stanisława Wyspiańskiego „Bóg Ojciec”, które znajduje się w krakowskim kościele Św. Franciszka. Lubię także te w sztuce użytkowej, zwłaszcza pochodzące z dwudziestolecia międzywojennego. Gra świateł wyzierająca z tych dzieł daje mi poczucie radości, napawa mnie energią. – powiedziała jedna z uczestniczek warsztatów Anna Neuman z Wąbrzeżna k. Torunia.

Tworzenie mozaiki to praca zespołowa

Częścią warsztatów były także dwie prelekcje wygłoszone przez Andrzeja Bochacza omawiające tematykę bogactwa sztuki witrażowej Wrocławia oraz własnych doświadczeń związanych z prowadzeniem pracowni.

Warsztaty były doskonałą okazją do spotkania i wspólnej pracy dla miłośników techniki witrażowej i mozaiki.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/warsztaty_witrazu{/gallery}