30 czerwca 2016
Lotos ma 25 lat

Ćwierćwiecze stuknęło jednemu z najbardziej utytułowanych klubów sportowych powiatu legionowskiego - LKS Lotos Jabłonna uroczyście i piknikowo obchodził swoje 25. urodziny.

Ludowy Klub Sportowy Lotos Jabłonna założyły w 1991 r. Grażyna Suska-Lipińska i Małgorzata Kowalska. Obecnie funkcję prezesa piastuje Beata Kowalska, która zadbała o to, aby jubileusz 25-lecia został godnie zaznaczony.

Uroczystości trwały 2 dni. Najpierw, w sobotę, 18 czerwca odbyły się turnieje: szachowy, tenisa stołowego i piłki nożnej. Po emocjach sportowych przyszedł czas na relaks. O miłą atmosferę zadbali organizatorzy pikniku rodzinnego, który odbył się przy boisku Orlik w Jabłonnie. Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z grilla i przekąsek, dzieci były szczególnie zainteresowane watą cukrową oraz udziałem w konkursach animowanych przez trenerów Lotosu. Nie mogło zabraknąć stanowiska malowania buziek.

W trakcie uroczystości zawodnicy sekcji taekwondo zaprezentowali swoje umiejętności

Drugi dzień uroczystości rozpoczął się symbolicznie i wzruszająco zarazem. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w marszo-biegu ulicami Chotomowa; dystansie dedykowanym zmarłej w ubiegłym roku współzałożycielce Klubu Małgorzacie Kowalskiej. Kolejnym punktem jubileuszowych obchodów było zapalenie zniczy i złożenie kwiatów na grobie poprzedniej prezes LKS Lotos Jabłonna. Szczególnie pięknie i okazale prezentował się wieniec w kształcie i barwach klubowego herbu.

Następnym punktem programu obchodów było otwarcie w jabłonowskim Domu Strażaka wystawy strojów, medali i pucharów zdobytych przez zawodników LKS Lotos Jabłonna. Zbiory wyglądają imponująco, choć - jak podkreśliła prezes Beata Kowalska - zaprezentowano jedynie 10 procent wszystkich trofeów zgromadzonych w czasie 25-letniej historii Klubu. W otwarciu wystawy wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i organizacji społecznych. Powiat reprezentowali członek zarządu i radny Grzegorz Kubalski oraz radny Zbigniew Garbaczewski. Honory gospodarza pełnił wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski. Równolegle, w okolicy Domu Strażaka, odbywał się piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Najbardziej oficjalnym, a tym samym uroczystym punktem obchodów było spotkanie w restauracji "Samba", gdzie po przemówieniach wójta Jarosława Chodorskiego i radnego powiatowego Grzegorza Kubalskiego, przedstawicielka mazowieckich struktur Ludowych Zespołów Sportowych Jolanta Grząba uhonorowała zasłużonych działaczy medalami. Wyróżnieni nimi zostali: Leszek Bałda, Michał Machnacki, Wanda Myślińska, Grzegorz Oleksiak,  Krzysztof Romatowski i Tomasz Szczepaniuk. Natomiast Krzysztof Romatowski i Urząd Gminy w Jabłonnie otrzymali honorową złotą odznakę Krajowego Zrzeszenia LZS.
{youtube}5zRXjagEfsI{/youtube}
Jubileusze to również czas podziękowań. Obecna prezes Beata Kowalska w imieniu zarządu wyraziła wdzięczność założycielce Lotosu Grażynie Suskiej-Lipińskiej. Korzystając z uroczystej chwili podziękowano również będącej ikoną i wizytówką Klubu, najbardziej utytułowanej, lecz już niestety kończącej zawodniczą karierę Joannie Paprockiej. Na jej cześć obchody zakończyły się pokazem dyscypliny do niedawna przez nią uprawianej. A że taekwon-do jest bardzo widowiskowe, można powiedzieć, że obchody jubileuszu 25. urodzin Ludowego Klubu Sportowego Lotos Jabłonna zakończyły się spektakularnie.