30 czerwca 2016
Wakacje z PIK-iem
Rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje. Zapraszamy do zapoznania się z letnią ofertą Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie.

Przez cały lipiec i sierpień Powiatowa Instytucja Kultury (PIK) zaprasza dzieci i młodzież do "Letniej Strefy Gier". Na tyłach siedziby placówki przy ul. Sowińskiego 15, w specjalnie przystosowanym ogródku, będzie możliwość spędzenia czasu przy tradycyjnych i współczesnych grach planszowych. Ogródek będzie czynny w godzinach pracy Powiatowej Biblioteki Publicznej - od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00. Nie obowiązują zapisy.

W wakacyjnej ofercie PIK przewidziała także atrakcje dla najmłodszych

Już 6 lipca w godzinach 16.30-18.30 odbędą się warsztaty plastyczne „Kolorowe lato”. Dzieci i dorośli będą mieli okazję zrobić własną, niepowtarzalną koszulkę. Trzy dni później (9 lipca) prawdziwa gratka dla amatorów wycieczek rowerowych. Uczestnicy rajdu rowerowego „Odjazdowy bibliotekarz” wybiorą się do Nieporętu. Start spod Areny Legionowo o godzinie 10.00. Długość trasy to ok. 23 km. Organizatorzy przewidzieli dla rowerzystów dodatkowe atrakcje i niespodzianki.
17 sierpnia w godzinach 16.30-18.00 odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych „Urok szklanych lampionów”. Uczestnicy dowiedzą się, jak w prosty sposób za pomocą białej farby, wstążek, drutu, ozdobnych kamyków, aplikacji z papieru itp. zrobić ze starego słoika piękny i oryginalny lampion.
Na powyższe wydarzenia obowiązują zapisy.

Kolejna edycja akcji „Czytanie w plenerze” odbędzie się 20 sierpnia w godzinach 16.00-18.00. W parku na tyłach legionowskiego ratusza będzie można poczytać swoją ulubioną książkę, wypocząć na leżaku lub na kocu oraz posłuchać muzyki relaksacyjnej. Dla uczestników przewidziano drobne upominki.

W dniach 16-26 sierpnia zapraszamy do udziału w akcji „Książka na plaży”. Mobilną wypożyczalnię będzie można odwiedzić na plaży miejskiej w Serocku (16-19 sierpnia) oraz na plaży przy osiedlu 600 – lecia w Wieliszewie (22-26 sierpnia) w godzinach 11.00-17.00.
W trosce o wygodę i bezpieczeństwo zagorzałych czytelników na obu plażach, w czasie trwania akcji, zostaną rozstawione leżaki oraz parasole chroniące przed słońcem. Dla najmłodszych stworzony zostanie specjalny kącik, w którym będą mogli poukładać klocki lub oddać się innym rozrywkom artystycznym i edukacyjnym.

Wakacje Powiatowa Instytucja Kultury zaplanowała pożegnać 27 sierpnia rajdem rowerowym, który odbędzie się w godzinach 10.00-14.00. Na wycieczkę obowiązują zapisy.

Serdecznie zapraszamy wielbicieli książek i wycieczek, miłośników gier i zajęć plastycznych oraz pozostałych mieszkańców powiatu do skorzystania z powyższych propozycji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczegółowe informacje dotyczące letniej oferty uzyskają Państwo w siedzibie PIK przy ul. Sowińskiego 15 w Legionowie, pod numerem telefonu (22) 774 21 44 lub pisząc na adres: biuro@pik.legionowski.pl.