18 lipca 2016
Naucz się pomagać!

Ruszyła I edycja bezpłatnych szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod hasłem „Naucz się pomagać!”. Zapisy już trwają.

Oferta szkoleń skierowana jest do mieszkańców powiatu legionowskiego. Szkolenia Powiat Legionowski realizuje w ramach zadania publicznego pod nazwą „Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy na terenie powiatu legionowskiego”. Organizatorem zajęć jest Oddział Rejonowy PCK w Legionowie.

Uczestnicy kursu organizowanego przez legionowski oddział PCK nauczą się jak skutecznie pomóc osobie poszkodowanej.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna. Każdy może stać się świadkiem wypadku lub zachorowania. Udzielenie pierwszej pomocy jest szczególnie istotne w pierwszych chwilach od zdarzenia, w trakcie oczekiwania na przyjazd wykwalifikowanych służb medycznych.

Zajęcia, w maksymalnie 20-osobowych grupach, będą obejmowały teoretyczny i praktyczny trening trwający jednorazowo 8 godzin. Prowadzone będą przez doświadczonych ratowników medycznych z Centrum Szkolenia Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie. Szkolenia zostaną uzupełnione o informacje dotyczące wypadków i kolizji drogowych oraz ich następstw. Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenia wydane przez ZG PCK. Zapisy pod numerem telefonu 606 – 717 - 996. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenia będą prowadzone w:
•  22 sierpnia w godz. 9.00 – 17.00 – GCKiS w Jabłonnie, ul. Modlińska 102
•  5 września w godz. 9.00 - 17.00 – GCKiCz w Serocku, ul. Pułtuska 35