14 lipca 2016
Rajd rowerowy z PIK-iem

Pierwszy tegoroczny rajd rowerowy już za nami. Organizatorem "Odjazdowego Bibliotekarza" była Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie.

9 lipca „Odjazdowy Bibliotekarz” udał się turystycznym szlakiem patriotycznym „Polski Walczącej” do Nieporętu. Pomimo niekorzystnych prognoz pogoda uśmiechnęła się do uczestników rajdu. Amatorzy dwóch kółek zwiedzili nieporęcki cmentarz parafialny, XVII-wieczny kościół ufundowany przez króla Jana II Kazimierza oraz Plac Wolności z rosnącym na nim Dębem Wolności. Jak na miłośników czytelnictwa przystało odwiedzili również zaprzyjaźnioną bibliotekę w Nieporęcie. Na „Dzikiej plaży” nad Jeziorem Zegrzyńskim zorganizowano quiz z wiedzy o odwiedzonych tego dniach miejscach.

Organizator serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za wspólną wycieczkę! Kolejne rajdy rowerowe już 30 lipca, 13 sierpnia i 27 sierpnia!
Do zobaczenia!

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/odjazdowy_bibliotekarz{/gallery}