22 lipca 2016
II Mistrzostwa Polski Wakesurf w Zegrzu

Po raz drugi w Zegrzu spotkali się najlepsi w Polsce zawodnicy uprawiający cieszący się coraz większą popularnością wakesurfing.

Wakesefring jest dyscypliną niezwykle widowiskową

Mistrzostwa Polski w wakesurfingu, które patronatem objął starosta Robert Wróbel, po raz drugi odbyły się na terenie naszego powiatu – w Zegrzu. Starostwo zapewniło organizatorom obsługę medyczną. Zawodnikami opiekowali się ratownicy z legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Wakeserfing jest dyscypliną sportową zdobywającą w Polsce coraz większą popularność. Do jej uprawiania potrzebna jest motorówka (jedna dla wszystkich startujących) oraz deska podobna do używanej przez surferów. Zadaniem zawodników jest jak najdłuższe i w dobrym stylu utrzymanie się na fali tworzącej się za motorówką.
Jezioro Zegrzyńskie to bardzo dobre miejsce do organizowania tego typu imprez – powiedział wicestarosta Jerzy Zaborowski. – Odbywają się tutaj mistrzostwa Polski w wielu dyscyplinach sportów wodnych. Również Seweryn Majkowski, główny organizator Mistrzostw zachwalał walory Jeziora Zegrzyńskiego: Mamy tu idealne warunki do uprawiana wakesurfingu. Jest odpowiednia głębokość, mamy motorówki, które generują fajne fale. Biorąc pod uwagę opinie organizatorów, zawodników, samorządów i sponsorów wspierających wydarzenie, należy przypuszczać, że II Mistrzostwa Polski w wakeserfingu nie są ostatnimi, jakie odbyły się na Jeziorze Zegrzyńskim.

Masters :
1.Maciej Zawadzki              80 pkt.
2.Seweryn Majkowski         79 pkt.
3.Tomasz Szymański           55 pkt.

Open Women :
1.Magdalena Syrek             89 pkt.
2.Monika Kołaczkiewicz    85 pkt.
3.Natalia Couersier             70 pkt.

Open Men :
1.Kuba Poszepczyński         80 pkt.
2.Aleksander Lange             79 pkt.
3.Paweł Komorowski           76 pkt.

Junior :
1.Igor Szymański               80 pkt.
2.Patryk Łojek                   20 pkt.