10 sierpnia 2016
Polowanie na "Złotą Rybkę"

W ostatnią niedzielę wakacji (28.08.16 r.) zapraszamy na pierwsze w historii powiatu legionowskiego „Wielkie Polowanie na Złotą Rybkę”.

Do wód Jeziora Zegrzyńskiego wpuszczona zostanie „złota” rybka – wzdręga. Zadaniem uczestników konkursu będzie odnalezienie jej w odmętach akwenu. Na szczęśliwca, który złowi „złotą” rybkę czeka atrakcyjna nagroda – Jeep Renegade.

Zawody skierowane są do osób posiadających kartę wędkarską i własny sprzęt. Uczestnicy mogą łowić ryby z brzegu lub z łódki (technika połowu jest dowolna). – Chcemy pokazać mieszkańcom miasta, powiatu i całego Mazowsza Jezioro Zegrzyńskie. Ten akwen to niewątpliwie jedna z największych atrakcji naszego powiatu, a konkurs ma uświadomić, że jezioro to nie tylko kąpiele i żaglówki, ale przede wszystkim zbiornik, w którym żyją ryby. Konkurs ma także zaktywizować lokalną społeczność oraz zachęcić środowisko wędkarskie do przyjazdu nad Zalew – mówi Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.

Zawody wędkarskie odbędą się w godzinach 06:00-15:00, a nad prawidłowością ich przebiegu będą czuwać sędzia główny oraz ichtiolog.
Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Starosty Legionowskiego.

Cena pakietu startowego: 10 zł.
Zapisy wyłącznie online do 24 sierpnia br. na stronie: https://frslublin.pl/zlotarybka/