10 sierpnia 2016
II Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego

Trwa II Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego. Pierwszy koncert już za nami. Serdecznie zapraszamy na kolejne występy wybitnych muzyków.

Organizatorzy festiwalu zadbali o staranny dobór repertuaru i wykonawców. Organy nie bez powodu nazywane są królem instrumentów. To największy z instrumentów, nieporównywalny z żadnym innym pod względem rozmiarów przestrzennych, liczby źródeł fal dźwiękowych, sumarycznej mocy emitowanej do otoczenia, dynamiki, różnorodności barw, a także złożoności konstrukcyjnej.

Organista Maurizzio Maffezzoli na co dzień jest dyrygentem i kierownikiem włoskich chórów oraz docentem klasy organów w Conservatory of Music F. Morlacchi w Perugii

Pierwszy z zaplanowanych koncertów pt. „Muzyka organowa zimnych i gorących zakątków Europy” odbył się 7 sierpnia w wieliszewskim kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Występ włoskiego organisty Maurizzio Maffezzoli zgromadził liczną publiczność. Artysta wykonał utwory wybitnych kompozytorów, wśród nich preludia chorałowe Johannesa Brahmsa oraz Preludium i fugę, LV 123 Johanna Gottfrieda Walthera. Gusta nawet najbardziej wybrednych miłośników muzyki organowej zostały zaspokojone. Zgromadzeni w ciszy i skupieniu delektowali się każdym z dostojnych dźwięków.

Przed nami jeszcze osiem koncertów II Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego 2016. Współorganizatorem festiwalu jest Powiat Legionowski.