26 sierpnia 2016
Ewakuacja DPS Kombatant

W legionowskim Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe związane z próbną ewakuacją pensjonariuszy z budynku. Akcja przebiegła zgodnie z planem i procedurami. Dla strażaków był to wzorowo zdany sprawdzian sprawności, natomiast dla seniorów - okazuje się - nie lada atrakcja i urozmaicenie dnia.

Ćwiczenia polegały na rozegraniu scenariusza, według którego pożar objął pomieszczenie rekreacyjne na II piętrze budynku Domu Pomocy Społecznej "Kombatant". Zgodnie z procedurami pracownicy wezwali strażaków i rozpoczęli ewakuację podopiecznych. Na miejscu szybko pojawiła się Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Legionowo. Jako jej wsparcie zadysponowano Ochotnicze Straże Pożarne z Jabłonny, Cgotomowa i Legionowa.

Ćwiczenia przeciwpożarowe są wypełnieniem ustawowego obowiązku. W DPS Kombatant dbyły się z inicjatywy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Legionowie. Termin został ustalony w porozumieniu z jego dyrekcją.

Podczas ćwiczeń strażacy sprawdzili w działaniu namiot pneumatyczny.