22 września 2016
Żołnierze oddali krew

21 września 2016 roku przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu po raz kolejny zorganizowano akcję Honorowego Krwiodawstwa.

Organizatorem akcji był Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. W zbiórce wzięli udział elewi służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych, kursanci, pracownicy wojska i cywile. Łącznie zgłosiło się 33 osób, z czego 31 oddało 13,95 litra krwi, która zasiliła bank Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Podczas akcji krwiodawcom były wręczono certyfikaty oraz upominki w postaci kubków, breloczków, naklejek i kalendarzyków zakupione z dotacji przekazanej przez Powiat Legionowski.

Krwi nie da się wyprodukować ani zastąpić. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób zechciało być honorowymi dawcami tego życiodajnego płynu

Krew jest ciągle potrzebna osobom, które straciły własną w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Potrzebują jej także pacjenci z chorobami nowotworowymi będący w trakcie i po chemioterapii. Właśnie dla tych osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi i dawstwa szpiku.

Akcję współorganizował Powiat Legionowski.