3 października 2016
Finał Wieliszewskiego Crossingu 2016

To były cztery fantastyczne edycje, każda zaskakiwała, każda była wyjątkowa i niezapomniana. Gmina Wieliszew dziękuje wszystkim uczestnikom za udział, obecność i wspaniałą zabawę.  Wielki finał odbył się,  jak co roku, przy hali sportowej w Wieliszewie.

Najmłodsi bicykliści Wieliszewskiego Crossingu 2016

Od samego rana na uczestników czekało przygotowane miasteczko przy hali sportowej w Wieliszewie. Biuro zawodów w związku z dużym zainteresowaniem pracowało również w sobotę. Tradycyjnie zawody rozpoczęli najmłodsi, tym razem poza nagrodami czekała wyjątkowa niespodzianka! Dla trzech wylosowanych uczestników YESAuto ufundował przejażdżkę Porsche 911 Carrera wśród wylosowanych szczęśliwców znaleźli się: Tomek, Mikołaj oraz Karla. Dla pozostałych dzieci Gaz System przygotował miasteczko edukacyjne z grą planszową oraz upominki w postaci odblasków.
Po wielkich emocjach związanych z biegiem i losowaniem, na starcie pojawili się rowerzyści. W tym roku linie przekroczyło 181  osób. Najlepsza wśród kobiet była Barbara Borowiecka – KLINIKA ROWERÓW  (czas 43:19) , zaraz po niej zjawiła się Joanna Gumieniak – KLINIKA ROWERÓW ( czas 46:18) stawkę zamykała Joanna Kur – MYBIKE.PL z czasem 46:40.
Wśród Panów wyniki przedstawią się następująco:
1. Kamil Kuszmider – TRW CLOUDWARE TEAM – 37:02
2. Artur Sienkiewicz – WIELISZEW HERON TEAM – 39:23
3. Piotr Knapczyk – NEW AGE FITNESS-SKLEPRO – 40:15

O godzinie 12:45 zaczął się start biegaczy. Wśród kobiet najlepsza była  Kinga Reda – WIELISZEW HERON TEAM z czasem  37:42, Aleksandra Pucek-Mioduszewska – ORTOREH TEAM przybiegła na metę z czasem 38:29. Na trzecim miejscu znalazła się Marta Lejzerowicz – IDZIEMY TEAM, czas – 39:01.
Najlepszym biegaczem okazał Rafał Szymborski – WIELISZEW HERON TEAM z czasem 29:25. Na drugim miejscu znalazł się Marek Dzięgielewski – KB. IM. P. SĘKOWSKIEGO (czas) 29:52, jako trzeci był Hubert Jaśkiewicz – PŁOCK BIEGA NO AGE LIMIT – 30:45

Wyniki DUATHLON Jesień przedstawiają się następująco:
2. Krzysztof Skwark – POLONIA WARSZAWA MTB

1. WIELISZEW HERON TEAM
2. KLINIKA ROWERÓW
3. FUNDACJA TERAZ TWÓJ RUCH

Paweł Kownacki Wójt Gminy Wieliszew:
Szanowni Biegacze i Kolarze, dziękuję serdecznie wszystkim Wam za skorzystanie z zaproszenia do udziału w naszym cyklu #WieliszewskiCrossing. 3. edycja za nami, pora na kilka słów podsumowania. Mam nadzieję, że dobrze czujecie się na trasach kolarsko-biegowych Gminy Wieliszew a ponadto mam nadzieję, że widzicie jak ważni dla nas są goście sportowcy. Oczywiście nie wszystko mogło wyjść tak jakbyśmy sobie tego życzyli, budżet gminy, wsparcie sponsorów i jednak symboliczne wpisowe mają swoje ograniczenia, ale staraliśmy się utrzymywać stały poziom świadczeń a czasem udawało się pozyskać dodatkowe nagrody. Wciąż dla nas kłopotem jest dosyć wysokie procent nieodebranych pakietów (zbyt niskie wpisowe ;) ??) Ale chyba nikt kto naprawdę chciał wystartować nie został już odesłany z kwitkiem?
Dziękuję Wam, moim pracownikom - Weronice, Magdalenie, Markowi, Tadeuszowi, Annie, Agnieszce, strażakom, wolontariuszom z Gminnego Gimnazjum W Wieliszewie, Agnieszce, kolegom z Wieliszew Heron Team za oznaczenie trasy (Jarekowi, Arturowi, Mariuszowi, Sebastianowi, Grzegorzowi, Jolancie, Dominice) za pomoc w organizacji miasteczka. Bez pomocy tych osób i atmosfery jaką robią zawodnicy te zawody byłyby zapewne inne...
Dziękuję Daniel Andrzej Michalik z Yes Auto za wsparcie nas nagrodami, Marcin Rogala, Kamil Maślanka i Radosław Przybyłek z R1DE43 Team za wsparcie organizacyjne, wspaniałe nagrody w loterii oraz obsługę filmową.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne wspaniałe zdjęcia Darek Ślusarski.
Dziękuję nieocenionemu Panu Radkowi Kubiakowi z Czasomierzyk.pl oraz prowadzącemu Panu Pawłowi, który przybył do nas aż z Krakowa.
Jeśli jednak jest co chcielibyście poprawić to jak zawsze jesteśmy otwarci na Wasze sugestie.
Pozdrawiam i do zobaczenia 28.01. na zimowej edycji #WieliszewskiCrossing.