4 października 2016
Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Podczas uroczystej części wrześniowej Sesji Rady Powiatu Starosta Legionowski nagrodził najlepszego maturzystę oraz najzdolniejszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski. Wyróżnienia otrzymało 68 prymusów.

– Rozbiliście Państwo nasz powiatowy bank. 47 wyróżnionych i nagrodzonych za swoją pracę uczniów jest absolutnym rekordem. – powiedział do laureatów starosta Robert Wróbel w trakcie wręczania zeszłorocznych nagród. W tym roku bank został rozbity jeszcze bardziej, a nowy rekord ustanowiony na wysokim poziomie.

Uroczystość wręczenia nagród Starosty Legionowskiego odbyła się w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie. Przyznawane od 2006 roku wyróżnienia są wyrazem uznania dla trudu włożonego w naukę i osiągnięcie wysokich wyników. Kandydaci do nagrody oprócz wysokiej średniej (powyżej 4.9) i przynajmniej bardzo dobrej oceny z  zachowania, muszą uzyskać akceptację rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego. Nagroda ma za zadanie nie tylko docenić ciężką pracę uczniów, ale także zmotywować ich do dalszego wysiłku edukacyjnego.

Starosta Robert Wróbel (pierwszy z lewej) i przewodniczący Rady Powiatu Szymon Rosiak (drugi z prawej) w otoczeniu najlepszych uczniów ze szkół powiatowych

Najlepszą średnią ocen ze wszystkich 68 nagrodzonych uczniów uzyskała w zeszłym roku szkolnym Kalina Przybyłek, uczennica Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie - 5.79.  Ponadto nagrodzono 24 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, uczennicę Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie, trzy uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku oraz 39 uczniów Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie. Nagrodę za najlepiej zdany egzamin maturalny w szkołach prowadzonych przez Powiat otrzymał absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie Bartosz Drzewiecki, który uzyskał 90% punktów z języka polskiego, 100% punktów z matematyki, 82% punktów z języka niemieckiego oraz 100% punktów z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

W sukcesie uczniów swój udział mają niewątpliwie ich rodzice. To oni motywują, stwarzają warunki do nauki i współpracują ze szkołą w procesie edukacji. Za swój trud otrzymali gratulacje, słowa podziękowania i pamiątkowe statuetki, które odbierali z nieskrywaną dumą widoczną na ich uśmiechniętych twarzach.

Słowa podziękowania starosta Robert Wróbel skierował także do wychowawców najlepszych uczniów. To dzięki okazanemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy ich podopieczni osiągnęli tak wspaniałe wyniki. Szczególnie dumna ze swoich wychowanków mogła być pani Anna Sołoduch, która była wychowawcą 10 tegorocznych laureatów nagrody Starosty Legionowskiego. Poza nią podziękowania i kwiaty otrzymało jeszcze 16 pedagogów, pod których skrzydłami w ubiegłym roku szkolnym kształcili się nagrodzeni uczniowie. Nie zapomniano także o wyrazach uznania dla dyrektorów powiatowych szkół. Panie Brygida Wagner-Konstantynowicz (dyrektor PZO w Legionowie), Beata Leszczyńska (dyrektor PZSP w Serocku) oraz Dorota Kurowska (dyrektor PZSP w Legionowie) nie kryły swojego zadowolenia i wzruszenia.

Uroczystość była doskonałą okazją do złożenia ślubowania przez czworo nauczycieli, którzy uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Nagrody Starosty Legionowskiego dla uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski zostały ustanowione uchwałą Rady Powiatu z dnia 27 kwietnia 2006 r. W ciągu dziesięciu lat przyznano 283 nagrody, a łączna wysokość środków własnych przeznaczonych na ten cel przez Powiat Legionowski wyniosła 426,5 tys. zł. Statystyki pozwalają sądzić, iż przyszłym roku ta kwota na pewno znacząco wzrośnie, a powiatowy bank znów zostanie rozbity.

{gallery}/powiat2/pliki/galeria/2016/nagrody_starosty{/gallery}