19 listopada 2010
Otwarte serca dla Ignacego i Maurycego

7 listopada w Legionowie odbył się koncert charytatywny na rzecz Ignacego i Maurycego Grzybowskich, małych mieszkańców Jabłonny chorych na encefalopatię. Impreza zgromadziła wiele osób o otwartych sercach, którym los niepełnosprawnych dzieci nie jest obojętny.

Przed występem Chrześcijańskiego zespołu "All 4 Him" widzowie zostali zaproszeni na film
pt. „Przez dotyk” w reżyserii Julii Kolberger. Był to film o chłopcach i ich rodzicach. Emisja filmu miała przybliżyć specyfikę choroby, na którą cierpią Ignacy i Maurycy. Oni sami nie byli w stanie z uwagi na stan zdrowia przybyć na koncert.

Po projekcji filmu mama dzieci Vanessa Nachabe-Grzybowska, która podziękowała za zorganizowanie imprezy, wsparcie psychiczne, opowiedziała o swoich doświadczeniach i zmaganiach z ciężką chorobą synów. Podziękowała też władzom gminy Jabłonna za zorganizowanie specjalistycznego transportu dla chłopców.

Po poruszających słowach matki chorych dzieci wystąpił Chrześcijański zespół „All 4 Him”
z musicalem, pt „Zapytaj tych, co Go znają”. Musical pokazał historię ludzi, którzy opowiedzieli widowni o swoje przeżyciach z Jezusem. To poruszające przedstawienie, które wprowadziło uczestników koncertu w chwile refleksji i zadumy, zwieńczone zostało gorącymi brawami. Prowadząca koncert Ewa Milner-Kochańska poprosiła na scenę wieloletnią wolontariuszkę Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Panią Marię Brzózek oraz współorganizatora imprezy Pana Piotra Nowackiego, który złożył na ręce pani Marii oraz zespołu „All 4 Him kwiaty i podziękowania.

Na koncercie pojawiła się również Kornelia wraz z rodzicami. Rok temu organizowany był koncert na jej rzecz. Pięknie, że właśnie ta mała dziewczynka przyszła teraz pomóc innym. Obecny był również mały mieszkaniec gminy Jabłonna, który z rodzicami i siostrą przyszedł pomóc dzieciom Vanessy. On również kiedyś otrzymał pomoc.

Rehabilitacja chorych dzieciaków

Podczas koncertu nie było przeprowadzonej zbiórki pieniędzy, rozdawane były jedynie ulotki
z kontem fundacji w celu indywidualnych wpłat. Dlatego też "Fundacja "Dzielna Matka" zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową na rehabilitację i leczenie naszych podopiecznych: 8-letniego Ignacego Grzybowskiego i 6-letniego Maurycego Grzybowskiego. Tylko solidna rehabilitacja i profesjonalny sprzęt mogą wspomóc ich prawidłowy rozwój.

Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja "Dzielna Matka" Nr konta: 36 1020 1013 0000 0102 0236 0667 Z dopiskiem: "darowizna na leczenie i rehabilitację Ignacego i Maurycego
www.dzielnamatka.pl

Podziękowanie:
W imieniu Ignacego i Maurycego Grzybowskich serdecznie dziękuję wszystkim Uczestnikom "Otwartych serc" za zrealizowanie koncertu charytatywnego. Dziękuje serdecznie za szerzenie idei pomocniczości i otwartości w stosunku do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Dziękuje Wszystkim, którzy zechcieli przyjść na koncert, aby poznać problemy rodzin dzieci
z niepełnosprawnością - mama Ignacego i Maurycego. Vanessa Nachabe-Grzybowska

Liczymy na Państwa dobre serca. Dziękuję wszystkim za pomoc przy organizowaniu koncertu.
Ewa Milner-Kochańska