31 października 2016
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2016

Podczas październikowej sesji rady powiatu w Legionowie podsumowano 10. Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nagrody otrzymały zwycięskie placówki, trenerzy oraz uczniowie, którzy we współzawodnictwie sportowym osiągnęli wysokie wyniki.

W klasyfikacji Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2015/2016 powiat legionowski w kategorii gimnazjalnej zajął 24. miejsce spośród 39 powiatów biorących udział w rozgrywkach, natomiast w kategorii szkół podstawowych – 16. miejsce spośród 40 powiatów.

Klasyfikacja powiatowa szkół

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Józefowie. Szkoła otrzymuje pamiątkową statuetkę, gratulacje, bon o wartości 2 000 zł na zakup nagród rzeczowych.
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty. Szkoła otrzymuje pamiątkową statuetkę, gratulacje oraz bon o wartości 1500 zł.
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII obwodu „Obroża” AK w Legionowie – Szkoła otrzymuje pamiątkową statuetkę, gratulacje oraz bon o wartości 1000 zł.

Szkoły Gimnazjalne:
I miejsce – Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym.
II miejsce - Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkół w Legionowie. III miejsce – Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Serocku.

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie.
II miejsce – Zespół Szkół w Wieliszewie Liceum Ogólnokształcące w Komornicy.
III miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie.
Nagrodzone szkoły otrzymały statuetki i bony o wartości: 1. miejsce – 2000 zł, 2. miejsce – 1500 zł, 3. miejsce – 1000 zł.

Nagrody specjalne dla uczniów

IV miejsce w piłce koszykowej chłopców, SP 8 Legionowo: Michał Kujawa, Igor Łożycki,  Damian Kuligowski, Radosław Mróz, Jakub Olejniczak, Kacper Choroszucha, Grzegorz Biernacki, Mateusz Lewandowski, Aleksy Winiarczuk, Mateusz Paczkowski, Paweł Lech, Michał Ślubowski.

IV miejsce w tenisie stołowym: Dawid Staniszewski i Mateusz Zalewski.

V miejsce w czteroboju lekkoatletycznym, SP 7 Legionowo: Zuzanna Łakus, Wiktoria Wiernicka, Dominika Pisarek, Oliwia Osińska, Oliwia Boguszewska, Barbara  Juśkiewicz.

Podsumowanie MIMS jest okazją do wyróżnienia również trenerów. W tym roku nagrody otrzymali: Renata Kowalczyk, Beata Czekirda, Magdalena Wasik, Anna Wenerska, Barbara Klik, Katarzyna Tulim, Irena Koper, Katarzyna Słomińska, Bogumiła Piłatowicz, Barbara Sztylko, Justyna Łyszkowska, Mariola Majcher, Ewa Dominiak, Aneta Osypiuk, Piotr Cesarczyk, Włodzimierz Matejewski, Janusz Patriak, Arkadiusz Michalik, Tomasz Siennicki, Krzysztof Kuna, Marek Szajda, Mariusz Szłoda, Michał Madej, Przemysław Źródło, Jacek Narewski, Robert Sitek, Krzysztof Roszak, Mariusz Rosiński, Wojciech Lalek, Tomasz Stefaniak, Jakub Szczerba, Marcin Wysocki.
Wyróżnienia otrzymały także osoby działające na rzecz rozwoju sportu: Wanda Myślińska, Wanda Jastrzębska, Bogusława Kukla, Wojciech Augustynowicz, Ryszard Pilecki, Tadeusz Szczygielski, Roman Madej, Daniel Kreps, Witold Domaszewicz, Jan Dytrych.

{youtube}H5oGK41-t-0{/youtube}