31 października 2016
Szkolne zawody z udzielania pierwszej pomocy

22 października br. Oddział Rejonowy PCK w Legionowie przeprowadził II edycję zawodów z udzielania pierwszej pomocy.

Do zmagań przystąpiło 12 zawodników. Zgłoszenia złożyły następujące szkoły: Publiczne Gimnazjum w Chotomowie, PZSP w Legionowie oraz ZSO nr 2 w Legionowie.

Dla ratowania życia poszkodowanego kluczowe znaczenie mają pierwsze 4 minuty od zaistnienia wypadku lub zachorowania

Organizatorzy przygotowali dwie stacje pozoranckie, gdzie zawodnicy mogli wykazać się umiejętnościami szybkiej reakcji w udzielaniu pomocy osobie poszkodowanej. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. I miejsce zajęło Gimnazjum w Chotomowie, II miejsce – ZSO nr 2 w Legionowie i III miejsce- PZSP w Legionowie.
Przygotowano także pisemny test wiedzy, do ktorego przystąpili wszyscy zawodnicy. I miejsce zajął Aleksander Krysiak, II miejsce Daria Zielińska i III miejsce Mateusz Skibiński.

Przy organizacji zawodów z Oddziałem Rejonowym PCK w Legionowie współpracowali Ratownicy z WOPR, Ochotnicza Straż Pożarna z Legionowa oraz Jednostka Wojskowa z Zegrza. Nagrody zakupiono z dotacji przekazanej przez Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz zostały przekazane przez Wójta Gminy Wieliszew.