16 listopada 2010
Sprawdź swoją księgę wieczystą

Zachęcamy właścicieli nieruchomości z terenu naszego powiatu, do skorzystania z możliwości sprawdzenia zgodności zapisów w księgach wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym.

Zadania, związane z regulacją stanu prawnego nieruchomości, będących własnością Skarbu Państwa, realizowane są przez Starostę Legionowskiego od 2007 roku. Obecnie w Starostwie Powiatowym w Legionowie, prowadzone są działania, mające na celu przegląd ksiąg wieczystych, gromadzenie dokumentacji geodezyjno-prawnej oraz ujawnienie prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa w księgach wieczystych.
Informacje o sposobie działań, niezbędnych do uzyskania tytułu prawnego do zajmowanych przez Państwa nieruchomości oraz ujawnienia Państwa praw w księgach wieczystych uzyskać można w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Legionowie.

W jaki sposób sprawdzisz swoją księgę wieczystą? - kliknij na poniższy link:
informacja dla mieszkańców powiatu legionowskiego