15 listopada 2016
Konkurs wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach

Zapraszamy do udziału w 8. edycji Konkursu wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego celem jest budzenie zainteresowania młodego pokolenia walką Polaków o niepodległość podczas II wojny światowej na terenie powiatu legionowskiego (Polskie Państwo Podziemne, Armia Krajowa, Powstanie Warszawskie na terenach I Rejonu „Marianowo-Brzozów” VII Obwodu „Obroża” Okręgu Warszawa–Powiat AK), kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży przez poznawanie historii lokalnej oraz zachowanie pamięci o bohaterskiej walce Polaków w czasie II wojny światowej. Organizatorami konkursu są Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Legionowie i Muzeum Historyczne w Legionowie. Termin zgłoszeń upływa 18 listopada br.

Konkurs objęty jest patronatem Starosty Legionowskiego.

Szczegóły: