16 grudnia 2016
Maluchy już umieją dbać o ząbki

Zasady prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej poznały przedszkolaki z terenu powiatu legionowskiego na zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez higienistkę stomatologiczną.

Akcja „Dbam o zdrowie’ była częścią tegorocznego Powiatowego Programu Polityki Zdrowotnej „Zdrowy Powiat” i objęła swym zasięgiem blisko 1000 dzieci. O tym, że dentysta nie jest straszny przekonały się najmłodsze przedszkolaki ze wszystkich 25 placówek publicznych zlokalizowanych na terenie powiatu. W ramach warsztatów higienistka stomatologiczna w przystępny i zabawny sposób uczyła dzieci dbać o higienę jamy ustnej i prawidłowo szczotkować zęby. Maluchy dowiedziały się także, co jeść, aby mieć zdrowe i mocne uzębienie. Szkolenia odbywały się z wykorzystaniem rekwizytów, które ułatwiły prowadzenie zajęć i podniosły ich atrakcyjność. Akcja miała na celu propagowanie wśród dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie oraz świadomości na temat higieny jamy ustnej i całego ciała. Każde dziecko biorące udział w warsztatach otrzymało dla utrwalenia wiadomości, dostosowaną do wieku, książeczkę lub kolorowankę z zadaniami prozdrowotnymi, wydaną przez Starostwo Powiatowe w Legionowie. Akcję, na zlecenie powiatu, zrealizowało Centrum Medyczne Golden Med z Serocka.

Dzieci z uwagą i skupieniem uczestniczyły w zajęciach uczących dbania o higienę jamy ustnej