16 stycznia 2017
Prawie pół miliona dla WOŚP

Prawie pół miliona złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali wolontariusze na terenie powiatu legionowskiego. Zeszłoroczny rekord znów został pobity.

15 stycznia br., w całej Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na świecie odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy naszego powiatu po raz kolejny udowodnili, że chcą i umieją pomagać. Udało się zebrać zawrotną kwotę prawie 500 tys. zł. To o około 125 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

W tym roku WOŚP zbierała fundusze na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Na terenie powiatu zorganizowano dziewięć sztabów, ale imprezy towarzyszące zbiórce odbywały się także poza nimi. Na ulice powiatowych miejscowości wyszło ponad 700 wolontariuszy, którzy wytrwale i z uśmiechem kwestowali na rzecz Orkiestry. Nad prawidłowym przebiegiem Finału na terenie powiatu czuwało kilkudziesięciu policjantów, którzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników zbiórki.

Największy i najstarszy, bo grający z Orkiestrą od samego początku, był sztab zlokalizowany w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie, który wydelegował 235 wolontariuszy. W sumie udało się tu zebrać 184 013,68 zł i tym samym poprawić zeszłoroczny wynik o ponad 50 tys. zł. Przez cały dzień miały miejsce występy, pokazy i licytacje. Jedną z licytacji poprowadził starosta legionowski Robert Wróbel, a jej przedmiotem była walizka podróżna przekazana na rzecz orkiestry przez Powiat Legionowski.

Walizka, której licytację poprowadził starosta Robert Wróbel, była jednym z wielu przedmiotów przekazanych przez Powiat Legionowski na rzecz WOŚP

Pozostałe sztaby na terenie powiatu zostały zorganizowane w Zespole Szkół w Legionowie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie, Szkole Podstawowej w Józefowie, Publicznym Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie, Szkole Podstawowej w Jadwisinie, Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku, Niepublicznym Gimnazjum Sapere Aude w Rajszewie oraz w atrium legionowskiego ratusza. W każdym ze sztabów organizatorzy przygotowali dla odwiedzających mnóstwo atrakcji.
Gmina Wieliszew nie miała w tym roku swojego sztabu, ale wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez zorganizowany przez Stowarzyszenie Młodzi Dla Rozwoju EMKA i Drużynę Wieliszew Heron TEAM bieg charytatywny.

Dzięki temu, że mieszkańcy tak chętnie i licznie wzięli udział w 25. Finale WOŚP, powiat legionowski mógł wesprzeć ideę niesienia pomocy potrzebującym.

{gallery}/powiat2/pliki/galeria/2017/WOSP_2017{/gallery}