27 lutego 2017
Wybieramy sportowca roku 2016 !

Już po raz czwarty wybieramy sportowca roku Powiatu Legionowskiego. Do tegorocznej edycji plebiscytu zgłoszono 5 kandydatów. Poniżej prezentujemy ich sylwetki i zachęcamy do głosowania na swojego faworyta.

Konrad Balcerzak
Konrad ma 26 lat i interesuje się motoryzacją i filmem.

OSIĄGNIĘCIA KONRADA W 2016 ROKU
• VI miejsce na Arnold Sports Festival w kat. kulturystyka klasyczna OPEN
• VI miejsce na Mistrzostwach Polski i Seniorów w kat. kulturystyka do 100 kg

Emil Dobrowolski
Emil ma 31 lat i trenuje bieganie od 4 klasy szkoły podstawowej. Interesuje się sportem oraz muzyką.. Poza własnym treningiem zajmuje się trenowaniem innych.

OSIĄGNIĘCIA EMILA W 2016 ROKU
• III miejsce w Biegu Chomiczówki
• I miejsce New Orleans Half Marathon
• Rekordy życiowe 29:27 na 10 km I 1::04:17 w półmaratonie

Paweł Kozarzewski
Paweł ma 30 lat i od 2013  r. lata na motoparalotni i reprezentuje Polskę na najważniejszych imprezach na świecie. W wolnych chwilach również fotografuje. Połączył pasję fotografowania z lataniem, robiąc zdjęcia lotnicze. Organizuje także spotkania w szkołach i przedszkolach, propagując swój sport, by był bardziej rozpoznawalny w naszym kraju.

OSIĄGNIĘCIA PAWŁA W 2016 ROKU
• Mistrz Polski klasy PF1 - XVIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski Serock 2016
• wice Mistrz Polski klasy PF1 - I Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach technicznych - Wrocław 2016
• Złoty medal (drużyna) - II Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Europy Bornos 2016
• Brązowy medal (druzyna) - IX Motoparalotniowe Mĺstrzostwa świata Popham 2016
• Złoty medal klasa PF1 - I Motoparalotniowy Puchar Polski (3 zwycięstwa, 2x II miejsce)

Łukasz Machowski
Łukasz ma 15 lat i trenuje żeglarstwo. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata 2016 w klasie LASER4.7. Wicemistrz w pucharze Europy w Dziwnowie. Wielokrotny Mistrz Warszawy, zwycięzca pucharu Polski 2016 w klasie LASER.

OSIĄGNIĘCIA ŁUKASZA W 2016 ROKU
• II miejsce w Pucharze Europy w Dziwnowie w 2016 r. w klasie LASER 4.7 do lat 16
• Podwójne I miejsce w regatach VOLVO SALLING Gdynia kat. Do lat 16 i do lat 18 chłopców)
• Puchar Polski Juniorów w klasie LASER 2016
• Mistrz Warszawy

Kamil Otowski
Kamil ma 17 lat i jest zawodnikiem Polskiej Kadry Narodowej w pływaniu. Interesuje się sportem, polityką i historią. Jego hobby to wszelkiego rodzaju sporty.

OSIĄGNIĘCIA KAMILA W 2016 ROKU
• trzykrotny finalista Mistrzostw Europy seniorów (1-7.05.2016 r. – Portugalia – Funchal).
• Mistrz Świata juniorów na 50 m stylem klasycznym (29.06 – 02.07.2016 r. – Czechy – Praga)

Aby zagłosować należy wyciąć kupon do głosowania z gazety "Kurier" Informator Powiatu Legionowskiego
lub pobrać go ze strony internetowej Powiatu Legionowskiego, wypełnić oraz:

- wrzucić do jednej z urn znajdujących się w urzędach gmin w powiecie legionowskim lub
- dostarczyć do kancelarii Starostwa Powiatowego w Legionowie, I piętro, pok. 122 lub
- zeskanować i przesłać na adres sport@powiat-legionowski.pl

KUPON DO GŁOSOWANIA