1 marca 2017
Remont w starostwie

Trwa przebudowa parteru starostwa powiatowego w Legionowie. Remont wiąże się z korzystnymi dla mieszkańców zmianami w funkcjonowaniu urzędu. Obsługa będzie szybsza, mniej skomplikowana i w bardziej estetycznych pomieszczeniach.

Byburzenie części ścian na parterze oraz zamontowanie dużych okien sprawiło, że przestrzeń jest dużo jaśniejsza

Prace remontowe mające na celu gruntowną przebudowę parteru legionowskiego starostwa są już na zaawansowanym etapie. Wyburzono część ścian, dzięki czemu osiągnięto otwartą przestrzeń. Zamontowano nowe, duże okna, które znacznie rozświetlą wnętrza. Ponadto wymieniono rury centralnego ogrzewania. W trakcie tej operacji okazało się, że był to dla nich ostatni dzwonek – część uległa znacznej korozji, co w każdej chwili groziło zalaniem pomieszczeń. Zainstalowano również nową sieć elektryczną oraz wylano posadzki.
Na obecnym etapie trwa montaż drzwi oraz odbywają się prace wykończeniowe w części przeznaczonej na obsługę klienta. Po niej przyjdzie czas na budowę sanitariatów przy obecnej auli oraz całkiem nowego, pozbawionego barier architektonicznych, wejścia do budynku.
Remont wiąże się z utrudnieniami dla klientów starostwa. Największe problemy będzie trzeba przezwyciężyć podczas prac wokół windy. Dostęp do niej będzie wyłączony na nie więcej niż 2 tygodnie. Na ten czas funkcję wejścia głównego przejmie to, które służy wydziałowi komunikacji. Winda będzie kursowała od 1. piętra w górę.
Dzięki przebudowie mieszkańcy będą mogli w jednym miejscu załatwić wiele formalności, które dzisiaj wymagają poszukiwania właściwych wydziałów na terenie starostwa. Poza stoiskiem kancelarii zostanie uruchomionych 6 punktów obsługi klienta. Dzięki zmianom architektonicznym będzie więcej przestrzeni. Osoby niepełnosprawne i ich opiekunów ucieszy zastąpienie schodów wejściowych łagodną pochylnią oraz zainstalowanie samoczynnie otwierających się drzwi.