1 marca 2017
Winda oddana Konopnickiej

Zgodnie z harmonogramem prac została już zamontowana winda w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie. Urządzenie jest przeznaczone do obsługi 5 poziomów budynku szkoły.

Ostatni etap montażu - instalacja elektroniki odpowiedzialnej za funkcjonowanie windy

W poniedziałek, 27 lutego odbył się odbiór techniczny windy zainstalowanej w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie. Jej kabina przybyła specjalnym transportem aż z Włoch. Wykonawca – wyłoniona w wyniku postępowania przetargowego warszawska firma Masterlift - zrealizował prace zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Winda obsługuje 5 poziomów budynku szkoły – łącznie z półpiętrami. Jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieści się w niej do 8 osób. Posiada automatyczne, dwupanelowe drzwi teleskopowe.
Za realizację inwestycji Powiat Legionowski zapłaci 343 000 zł. Część budżetu inwestycji, w wysokości 92 930,07 zł, zostanie pokryta z funduszy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Obszaru B Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III.