6 kwietnia 2017
Zbliża się Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W związku z przypadającym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zachęcamy do lektury artykułu Erazma Domanskiego - Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Legionowa pt. ”Zdziesiątkowany Garnizon - Biogramy Legionowskich Ofiar zbrodni Katyńskiej”, opublikowanego w „Roczniku Legionowskim t. IX”, dostępnym w bibliotekach oświatowych, szkolnych oraz legionowskich księgarniach.

Autor przedstawia biogramy 87 oficerów i policjantów zgładzonych w 1940 r., urodzonych w gminach obecnego powiatu legionowskiego lub służących w jednostkach wojskowych Legionowa, Zegrza i Białobrzegów.

Uroczystości upamiętnienia niezłomnych oficerów i policjantów w Legionowie samorząd legionowski zaplanował na 23 kwietnia br., na terenie parafii MB Fatimskiej w Legionowie i przy Pomniku Katyńskim tam się znajdującym. Jak co roku oddajmy cześc poleglym bohaterom, naszym rodakom.