6 kwietnia 2017
Konkursowe PoRachunki

Za nami IV edycja  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Matematyczno – Przyrodniczych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Konkurs zorganizował Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji udział wzięło 28 uczniów z siedmiu szkół z terenu powiatu legionowskiego, którzy rywalizowali w ośmiu etapach edukacyjnych. Swoich reprezentantów wystawiły: Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie, Szkoła Podstawowa im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Janówku, Zespół Szkół nr 3 w  Legionowie, Gimnazjum nr 6 w Legionowie, ZSP nr 2 w Legionowie i Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Konkursowe zmagania pomagają dzieciom niepełnosprawnym utrwalić wiedzę i praktyczne umiejętności takie, jak korzystanie z zegara, kalendarza i mapy, liczenie pieniędzy oraz orientacja w terenie. Nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu wręczył członek zarządu Powiatu Legionowskiego Michał Kobrzyński (w środku)

Konkurs ma na celu rozwijanie wśród uczniów zdolności i zainteresowań matematyczno-przyrodniczych, aktywizowanie ich do samodzielnego, twórczego myślenia oraz integrację środowiska uczniowskiego. Ponadto daje szansę doskonalenia umiejętności sprawnego wykorzystania obliczeń w życiu codziennym. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy zyskują wiarę we własne siły i możliwości oraz kształtują i doskonalą umiejętności pracy w grupie.

Konkurs patronatem objął Starosta Legionowski.