14 kwietnia 2017
Wykonawca drogi Białobrzegi-Beniaminów

Znamy już wykonawcę przebudowy drogi nr 4303W na odcinku od ronda w Białobrzegach do granicy powiatu w Beniaminowie. Remont wykona pruszkowska firma STRABAG Sp. z o.o. Roboty rozpoczną się zaraz po Świętach Wielkiej Nocy.

Remontowana droga Białobrzegi-Beniaminów sięga granic powiatu legionowskiego

Firma STRABAG Sp. z o.o. wygrała ogłoszony przez Powiat Legionowski przetarg dotyczący przebudowy 4,5-kilometrowego odcinka drogi Białobrzegi-Beniaminów. Wykonanie zadania ma kosztować 3 171 138,84 zł. Wprowadzenie na budowę nastąpi najprawdopodobniej 19 kwietnia br. Prace mają zakończyć się najpóźniej w połowie września 2017 r.
Zakres prac:
- położenie nowej nakładki i stworzenie pobocza (dostosowanego do planowanej przez gminę Nieporęt ścieżki rowerowej),
- poszerzenie jezdni: na prostych odcinkach drogi - do 6,5 m, na łukach – do 7 m.
- remont nawierzchni pętli autobusowej w Białobrzegach.
Powiat Legionowski zastosuje wysoki standard rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa – wydłużone separatory na przejściach dla pieszych uniemożliwią piratom drogowym wyprzedzanie na pasach. W tym miejscu jezdnia będzie miała szerokość 8 m. Na niebezpiecznych łukach w okolicy fortu w Beniaminowie droga będzie poszerzona do 7,2 m.
Wykonawca daje 60-miesięczną gwarancję na wykonanie usługi zgodnie z zawartymi w umowie zaleceniami Powiatu Legionowskiego.