24 kwietnia 2017
Wielki sukces zawodników "Delfina"

W sobotę i niedzielę na Pływalni Miejskiej w Mławie, odbyły się kolejne ogólnopolskie zawody w pływaniu, których gospodarzem był Klub Pływacki „Płetwal” Mława. Na starcie stawiło się 541 zawodników i zawodniczek z 40 klubów pływackich.

UKS „Delfin” Legionowo pod opieką trenerów Piotra Cesarczyka i Daniela Krepsa reprezentowało dwunastu zawodników i osiem zawodniczek: Ala Trzaska, Weronika Siemek, Marta Chudorlińska, Julia Grzegorzewska, Kaja Marońska, Weronika Piasecka, Aleksandra Skonieczna, Natalia Startek i Cierniak Franek, Cierniak Filip, Zieliński Jakub, Zieliński Marcin, Kozłowski Igor, Mrozek Kacper, Smoliński Rafał, Szulc Daniel, Mikołaj Lewandowski, Filip Zabagło, Filip Kamiński i Adam Błaszak.

Zawodnicy UKS Delfin na zawodach w Mławie udowodnili, że są w życiowej formie

Zarówno w pierwszym dniu zawodów na dystansach 50 metrowych, jak i w drugim dniu na dystansach 100 metrowych, nasi zawodnicy bili swoje rekordy życiowe. Na podium stanęła Marta Chudorlińska zdobywając I miejsce na 50 metrów stylem klasycznym z czasem (35:70 sek), I miejsce na 200 metrów stylem dowolnym z czasem (2:21:63) oraz III miejsce dystansie 100 metrów stylem dowolnym z czasem (29:14). Zawodniczka Kaja Marońska  zajęła III miejsce na 50 metrów stylem klasycznym z czasem (51:74). Rafał Smoliński zajął I miejsce na 50 metrów stylem motylkowym z czasem (29:39), I miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. Z kolei  Kacper Mrozek zdobył III miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym z czasem (2:42:07), Mikołaj Lewandowski  uplasował się na III miejscu na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem (32:45), a Franciszek Cierniak wywalczył brąz na dystansie 200 metrów stylem dowolnym z czasem (2:18:07).

Z jak najlepszej strony pokazała się sztafeta mieszana UKS Delfin w składzie: Aleksandra Skonieczna, Franek Cierniak, Kacper Mrozek, Rafał Smoliński na dystansie 4X50 metrów stylem dowolnym, która zajęła I miejsce z czasem (1:58:20). W finałach popłynęli również na dystansach 50 metrowych: Cierniak Franciszek 50 m stylem motylkowym, Jasiul Adam na 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem dowolnym, Zieliński Marcin na 50 m stylem klasycznym, Trzaska Alicja na 50 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem motylkowym, Aleksandra Skonieczna na 50 metrów stylem grzbietowym oraz Marcin Zieliński na 50 metrów stylem klasycznym.

W drugim dniu zawodów startowało tylko 4 zawodników (Alicja Trzaska, Filip Zabagło, Franciszek Cierniak i Mikołaj Lewandowski), a na podium stanęli :
Mikołaj Lewandowski za zdobycie III miejsca na 100 metrów stylem grzbietowym z czasem (1:11:73) i Franciszek Cierniak  za III miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym z czasem (1:12:34).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na pływalniach w całym kraju.