25 kwietnia 2017
Zaśpiewali, zaczarowali

Za nami VIII Harcerski Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Pod hasłem „Z Aniołami”, wspólnie ze społecznością harcerską bawili się mieszkańcy naszego powiatu.

W dnia 21-23 kwietnia br. Legionowo było harcerską stolicą Polski. Festiwal tradycyjnie zgromadził setki harcerzy z całego kraju. Na scenie zaprezentowało się w sumie 36 formacji i solistów rywalizujących w trzech kategoriach konkursowych. Wysoki poziom występów i zróżnicowany repertuar świadczą o tym, że piosenki harcerskie i turystyczne oraz poezja śpiewana mają się bardzo dobrze. Konkursowe zmagania zakończył koncert zespołu B.O.R.Y. oraz świeczkowisko.

Nagrody laureatom konkursu wręczał wicestarosta Jerzy Zaborowski

Ostatni dzień festiwalu zainaugurowano Mszą świętą polową celebrowaną, w Zespole Szkół nr 1, przez bp. Marka Solarczyka, po której uczestnicy przemaszerowali na rondo przy ratuszu miejskim. Tam, harcerze wspólnie z mieszkańcami Legionowa odtańczyli Wielki Taniec Belgijski. Punktem kulminacyjnym Festiwalu był koncert zespołu Dom o Zielonych Progach oraz ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom. Zawiązanie kręgu i przekazanie iskierki przyjaźni zakończyły tegoroczne „Wiosenne Czarowanie”.

„Wiosenne Czarowanie” to okazja do spotkania wypełnionego muzyką, radością i dobrą zabawą oraz do integracji środowiska harcerskiego. Dla uczestników spotkania to niezapomniane przeżycie owocujące nawiązaniem nowych przyjaźni, dające poczucie wspólnoty i misji.

Współorganizatorem Festiwalu i fundatorem części nagród dla laureatów konkursu piosenki był Powiat Legionowski, reprezentowany na imprezie przez wicestarostę Jerzego Zaborowskiego.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2017/wiosenne_czarowanie{/gallery}